Άνετο τρίποντο επί του Λαγκαδά για τη Νίκη Αλεξ/πολης

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Νίκη Αλεξανδρούπολης επικράτησε 3-0 σετ του Λαγκαδά στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας.

Αυτό ήταν το πρώτο εντός έδρας ματς της ομάδας του Έβρου για το 2019, η οποία και δεν απειλήθηκε παρά μόνο στο τρίτο σετ όπου ο προπονητής Γιάννης Ανδρεάδης χρησιμοποίησε όλες τις νεαρές αθλήτριες που είχε στην αποστολή, οι οποίες και κατάφεραν όμως να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν τη νίκη.

Πριν την έναρξη του ματς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του υπεύθυνου ασφαλείας της Νίκης Θόδωρου Βορδόλη.

Τα σετ: 25-19, 25-8, 25-21

Σύνθεση Νίκης: Πεπόνη, Καρακύκλα, Παπάζογλου, Παρισάκη, Μαραθοκαμπίτου, Νικολαΐδου, λ- Λυμπεροπούλου (λ- Δημητροπούλου, Τζήλλα, Σιδηροπούλου, Ζυγερίδου, Παραχρήστου, Ανδρεάδη).