LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 15ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης: Άρης Αβάτου  – Ασπίδα Ξάνθης, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης και Αετός Ορφανού – ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Κοσμάς Πανταζής & Κώστας Νασούδης.

Το live συντονίζει: Βλαδίμηρος Αρζίδης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης
Διαιτητές: Κεφαλάς (Σερρών), Βερνέζης, Δεδονάκης (Καβάλας)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Τακίδης, Χαραλαμπόπουλος, Ιωαννίδης (ΕΠΣ Κιλκίς)

Γήπεδο Κιλκίς: Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητές: Τεβεκέλης, Αϊναλής, Νταβέλας (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Διαιτητές: Χάψας (Σερρών), Παστιάδης (Δράμας), Σάκκος (Σερρών)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Διαιτητές: Χορόζογλου, Ραβικάλης, Κοτανίδου (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης – ΑΟ Καβάλα
Διαιτητές: Αγγελάκης, Τυριακίδης, Φράγιος (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Γήπεδο Καλαμπακίου: ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπουλης
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας), Δεμερτζής, Δέλλιος (ΕΠΣ Πέλλας)

14:25 Σχεδόν μισή ώρα πριν τη σέντρα, ξεκινάμε με τον καθιερωμένο κύκλο των συνθέσεων.

14:27 Στο Οφρύνιο αγωνίζεται ο ΠΑΟΚοσμίου απέναντι στον Αετό Ορφανού.

Αετός Ορφανού: Κυφωνίδης, Καζαντζίδης, Καλατζής, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν., Έλεζι, Μουδούρογλου, Παυλίδης Γ., Δουμάνης, Κωνσταντίνου.

Αναπληρωματικοί: Βαρότσης, Σαββατιανός, Καραγιαννίδης, Τοπαλίδης, Μήττας, Προβατίδης, Δουσδαμπάνης.

ΠΑΟΚοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Λεβεντέλης, Δημοσθένους, Ζάγγουλος, Καρασιούνας, Χαζτητουλούσης, Ρουμπιές, Κυριακόπουλος, Ταχτσιόγλου.

Αναπληρωματικοί: Τριάντος, Βούλγαρης, Μαυράκης, Ράπτης, Γιαννακόπουλος, Στοΐνοβιτς, Φιλιππίδης.

14:33 Στην Ξάνθη και στο τοπικό ντέρμπι, το κρύο είναι τσουχτερό στο γήπεδο του ΑΟΞ, ενώ υπάρχει κι ψιλόβροχο.

Άρης Αβάτου (Μαραντάς): Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουντακίδης, Μίλερ, Κουτσούμπας, Ψεμματάς, Ζωσιμίδης, Δόντσος, Γκέκας, Σαρηγιαννίδης, Κοτόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Κρασώνης, Κριεζής, Σιχλοιμίρης, Αθανασίου, Μελισσόπουλος, Κιουμουρτζής, Βαφειάδης.

Ασπίδα Ξάνθης (Σαμαράς): Χατζηγεωργίου, Σαμαράς, Ζώτος, Νικολούδης, Μερακλής, Χατζήπαπας, Κυριαζίδης, Δογανίδης, Χριστοφορίδης, Παπαδόπουλος, Σαββόγλου.

Αναπληρωματικοί: Κάτσης, Νταμπανλής, Μαλαδένης, Κασαμπαλής, Κούπας, Κοτίδης, Κοντογιαννίδης.

14:40 Η άλλη ομάδα του Νομού Ξάνθης, ο Ορφέας, αγωνίζεται έχοντας πολλές απουσίες στο Κιλκίς, απέναντι στον τοπικό Αλέξανδρο.

Αλέξανδρος Κιλκίς (Κατσαβάκης): Αθανασίου, Μπουλγουρίδης, Βασιλειάδης, Τσαλταμπασίδης, Κώτσιας, Παπαδόπουλος Σ., Φούρτζιου, Αηδονίδης, Αγαθαγγελίδης, Προβατίδης, Καραγιαννίδης.

Αναπληρωματικοί: Πολυχρόνου, Παπαδόπουλος Κ., Σερταρίδης, Ζάικος, Κάργας, Ζερζούκα.

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Χιντ Ιμέρ, Καραγκιόζης Β., Μακράκης, Τσιτάκ, Κατρανίτσας, Μπαϊρακτάρ, Καλλίδης, Σουκρήογλου, Χασάνκιλ, Ζυκολάρι.

Αναπληρωματικοί: Βουλγαρίδης, Χασάνογλου, Μαυρόπουλος, Τζαμπάζ, Τορομανίδης, Χαλήλ, Ξαντινίδης.

14:50 Ολοκληρώνουμε με το παιχνίδι Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξ/πολης

Πανσερραϊκός (Εγγονίδης): Στεφανίδης, Μπαρδάς, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Κεχαγιάς, Κονταξής, Κεχαγιάς, Παπαβασιλείου, Ομπόσου.

Αναπληρωματικοί: Σαρέγκος, Μπίλης, Παπαδόπουλος, Γιαννακίδης, Πέτρου, Βλαχόπουλος, Πολύζος.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Δίγκας): Μπαμπλής, Δορουγιδένης, Λυμπέρης, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Κούπας, Λίτσιος, Μαλτέζος, Γκαϊδατζής, Γκαβανόζης, Δεδελούδης.

Αναπληρωματικοί: Καρακασίδης, Μαρασλής, Γεωργαντζόπουλος, Αρβανίτης, Τσαπάνης, Αντωνιάδης, Σωτηρόπουλος.

15:05 Έναρξη των αναμετρήσεων.

15:14 Απειλεί ο Αετός Ορφανού με τον Ελέζι, με το σουτ να περνάει άουτ.

15:23 Μέσα σε λίγα λεπτά δύο μεγάλες φάσεις για Άβατο!

Αρχικά ωραίος συνδυασμός Κοτόπουλου με Σαρηγιαννίδη το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Χατζηγεωργίου.

Τρία λεπτά αργότερα στο 25, κεφαλιά του Γκέκα μόλις άουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Ασπίδας.

15:25 Σουτ του Δουμάνη στο Οφρύνιο μέσα απ’ την περιοχή, μπλοκάρει ο Δεληγιάννης.

15:27 Γκολ στις Σέρρες για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης!

Ο Μαλτέζος είναι ο ποδοσφαιριστής του Εθνικού που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Στεφανίδης κάνοντας το Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1.

15:31 Γκολ στο Κιλκίς για τον Αλέξανδρο. Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 1-0.

Αδυναμία της άμυνας του Ορφέα να απομακρύνει μετά από απόκρουση του Ρούφου, ο Αηδωνίδης πήρε το “ριμπάουντ” και με νέο σουτ άνοιξε το σκορ.

15:34 Αναγκαστική αλλαγή για τον Σάββα Αϊβάζη. Ο Τριάντος στη θέση του Ζάγγουλου στο 27′.

15:40 Οι δύο μονομάχοι του φετινού τίτλου, ο Νέστος Χρυσούπολης και ο ΑΟΚ προηγούνται στις εκτός έδρας αναμετρήσεις τους, κόντρα ΑΕΚαλαμπακίου και Κεραυνό Πέρνης αντίστοιχα. Το γκολ για τον πρωτοπόρο Νέστο, σημείωσε ο Ξανθιώτης Αλέξης Μελισσόπουλος, και για την Καβάλα ο Βαλαβανόπουλος.

15:42 Στο 40 νέα καλή στιγμή για το Άβατο. Το σουτ του Κοτόπουλου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σαμαρά.

15:43 ΓΚΟΛ στις Σέρρες! Ο Εθνικός διπλασιάζει τα τέρματά του και προηγείται με 0-2 του Πανσερραϊκού!

Ο Δεδελούδης στο 38ο λεπτό τελειώνει υποδειγματικά τη φάση και κανει στο 29ο λεπτό το Πανσερραϊκός-Εθνικός Αλεξ/πολης 0-2!

15:47 Γκολ στις Σέρρες. Δυστυχώς ο Εθνικός δέχεται γκολ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Ο κονταξής στο 45ο λεπτό κάνει το Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξ/πολης 1-2.

15:52 Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0 (28′ Τσεμπερίδης αυτ.)

Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα 0-1 (33′ Βαλαβανόπουλος)

Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0

Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης 0-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 1-0 (30′ Αγαθαγγελίδης)

Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2 (45′ Κονταξής / 25′ Μαλτέζος, 39′ Δεδελούδης)

ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (32′ Μελισσόπουλος Α.)

16:05 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

16:12 Ξεκινά με φάση για τον Ορφέα Ξάνθης το δεύτερο ημίχρονο στο Κιλκίς. Ο Χιντ Ιμέρ έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Αλέξανδρου Κιλκίς.

16:17 Γλιτώνει την παραβίαση της εστίας του ο ΠΑΟΚοσμίου με σωτήρια παρέμβαση του Ταχτσόγλου πάνω στη γραμμή σε κεφαλιά του Μουδούρογλου στο 59′.

16:20 Γκολ στις Σέρρες, ισοφαρίζει ο Πανσερραϊκός.

Πολύ γρήγορα (55′) ο Πανσερραϊκός φτάνει στην ισοφάριση με τον Κονταξή να πετυχαίνει το δεύτερό του τέρμα.

16:23 Γκολ στο Οφρύνιο. Ο Αετός ανοίγει το σκορ.

Ο Μουδούρογλου που είδε πριν λίγα λεπτά τον Ταχτσόγλου να του αρνείται το γκολ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δεληγιάννη στο 66ο λεπτό. Αετός Ορφανού – ΠΑΟΚοσμίου 1-0.

16:25 Στην Ξάνθη στο 63 καταγράφεται η πρώτη καλή στιγμή για Ασπίδα με το σουτ του Κυριαζίδη να κοντράρει σε αμυντικό και να καταλήγει κόρνερ. Η εκτέλεση του κόρνερ έφερε μία φάση για την οποία η Ασπίδα ζήτησε πέναλτι για χέρι αμυντικού. Κοντά στην φάση ο ρεφερι δείχνει συνέχεια.

16:28 Στο Κιλκίς πιέζει ο Ορφέας Ξάνθης, ο οποίος σε δύο περιπτώσεις έφτασε κοντά στο γκολ. Βασίλης Καραγκιόζης και Τανζού απείλησαν σε διάστημα ενός λεπτού, αλλά οι προσπάθειές τους, σταμάτησαν είτε στον τερματοφύλακα του Αλεξάνδρου Κιλκίς (σουτ Καραγκιόζη), είτε κατέληξαν άουτ (σουτ Τανζού).

16:30 Γκολ στο Οφρύνιο και πάλι για τον Αετό Ορφανού.

Ο Μουδούρογλου στο 74ο λεπτό έφυγε στην αντεπίθεση μόνος απέναντι στον Δεληγιάννη και έκανε το Αετός Ορφανού – ΠΑΟΚοσμίου 2-0.

16:33 Ανατροπή στις Σέρρες. Ο Πανσερραϊκός κάνει το 0-2 του Εθνικού, 3-2!

Ο Παπαβασιλείου στο 70ο λεπτό νίκησε τον Μπαμπλή και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Εθνικός σε διάστημα 25 λεπτών ρίχνει στον κάλαθο των αχρήστων το προβάδισμα δύο τερμάτων που διατηρούσε.

16:38 Γκολ στο Κιλκίς, ο Αλέξανδρος κάνει 2 τα τέρματά του κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης.

Ο Ορφέας πίεσε να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που ευτύχησαν να βρουν και πάλι δίχτυα με τον Προβατίδη απ’ τα 11 βήματα. Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 2-0.

16:39 Γκολ στο Οφρύνιο. “Κλειδώνει” οριστικά το ματς ο Αετός Ορφανού απέναντι στον ΠΑΟΚοσμίου.

Στο 80ο λεπτό ο ΈΛεζε με πλασέ από κοντά κάνει το Αετός ορφανού-ΠΑΟΚοσμίου 3-0.

16:40 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ! Ο Άρης Αβάτου ανοίγει το σκορ στο τοπικό ντέρμπι με την Ασπίδα Ξάνθης.

Ο Ψεμματάς με φοβερό σουτ νικάει τον Σαμαρά και κάνει το Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης 1-0.

16:42 Ο Πανσερραϊκός είναι καταιγιστικός και φτάνει σε ακόμη δύο τέρματα. Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2.

16:45 Γκολ στο Κιλκίς! Ο Ορφέας σκοράρει και μειώνει σε 2-1.

Ο Ξαντινίδης λίγο πριν το τέλος ξαναβάζει τον Ορφέα στη διεκδίκηση κάποιου βαθμού. Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 2-1.

16:50 Ολοκληρώθηκε το ματς στο Κιλκίς, με τον Ορφέα να μην φτάνει στην ισοφάριση.

16:52 Τέλος και στο γήπεδο του ΑΟΞ. Ο Άρης Αβάτου ο νικητής. Οι γηπεδούχοι στα δύο τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ψεμματά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

16:53 Τριπλό σφύριγμα και στις Σέρρες. Κατέρρευσε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο β’ ημίχρονο και υπέστη βαριά ήττα στις Σέρρες.

16:55 Τέλος και στο Οφρύνιο, χωρίς να αλλάξει κάτι.

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Εδώ μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και τους σκόρερ.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

To My Gas Cofee & More ήρθε για να σου αλλάξει τις συνήθειες του καφέ και των ροφημάτων, με εξαιρετικές τιμές και άμεση εξυπηρέτηση  στο 2ο Χιλιόμετρο Εθνικής Οδού Ξάνθης Καβάλας, αλλά και για delivery όπου εσείς βρίσκεται στο 2541 020000 το My Gas είναι έτοιμο να σου προσφέρει την ποιότητα που ζητάς στον καφέ και την εξυπηρέτηση. Μια δοκιμή θα σε πείσει

Κρεαταγορά “Μούτλιας”

Με την παράδοση και την καινοτομία, η κρεαταγορά «Μούτλιας» , συνδυάζει τα μυστικά της παράδοσης στη γεύση με τον νεωτερισμό της τεχνολογίας, διαθέτοντας το δικό της e-shop ! Εκεί έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιήσετε τις αγορές σας σε κρέατα και αλλαντικά με… ένα «κλικ»  και να απολαύσετε έτσι  την κορυφαία ποιότητα «Μούτλια» σε οποιοδήποτε σημείο της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και αν βρίσκεστε!

Σαν Παραμύθι

Στις Μεζεδοϊστορίες Σαν Παραμύθι, όλα τα αγαπημένα σας παραμύθια ζωντανεύουν στο πιάτο σας! Στο φιλόξενο και ζεστό του περιβάλλον, δίπλα στο τζάκι και στην ξυλόσομπα, μπορείτε να απολαύσετε το φαγητό σας μαζί με σπιτικό κρασί και ζωντανή μουσική (κάθε Παρασκευή & Σάββατο) που κάνουν το γεύμα σας… παραμυθένιο! Κανάρη 7 στη Νέα Χηλή Αλεξανδρούπολης.

Sport Fitness

Στο Sport Fitness στην Κομοτηνή μπορείτε να “χτίσετε” το σώμα που θέλετε, χωρίς απαραίτητα να ακολουθήσετε τον συμβατικό τρόπο των μηχανημάτων και των βαρών! Σ’ έναν προσεκτικά διαμορφωμένο πολυχώρο επί της Παρασίου 4-6 (στοά) στον δεύτερο όροφο, πραγματοποιούνται δεκάδες προγράμματα από επαγγελματίες πιστοποιημένους γυμναστές σε εβδομαδιαία βάση, προσφέροντας στους συνδρομητές του γυμναστηρίου τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε όσα απ’  αυτά επιθυμούν με μία και μόνο συνδρομή.