LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 12ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης: Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καβάλα, Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου και φυσικά την εξέλιξη όλων των αγώνων του ομίλου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κοσμάς Πανταζής.

Το live συντονίζει: Βλαδίμηρος Αρζίδης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Διαιτητής: Στρατούδης(Έβρου) – Βοηθοί: Καμπερίδης, Καρασαββαίδης της ΕΠΣ Καβάλας)

Θυμηθείτε το Pregame της αγωνιστικής με ένα κλικ ΕΔΩ

14:30 Ξεκινάμε με τις συνθέσεις απ’ το Κιλκίς.

Αλέξανδρος Κιλκίς: Αθανασίου, Μπουλγουρίδης,Βασιλειάδης, Τσαταλπασίδης,Τερζής, Παπαδόπουλος Σ, Τσολακίδης, Αηδονίδης, Musoni, Προβατίδης, Αγαθαγγελίδης.

Αναπληρωματικοί: Σερδαρίδης, Παπαδόπουλος Κ.,Λασινόπουλος, Ζάικος, Κότσιας, Καραγιάννης, Τζεβελέκης παγκι

Αρης Αβάτου (Μαραντάς): Αμουτζάκης, Ψεμματας, Κούτρας, Κουτσούμπας, Παπαδιώτης, Μίλλερ, Σαρηγιαννίδης, Δόντσος, Σιχλιμοίρης, Κρασσώνας, Γκέκας.

Αναπληρωματικοί: Καλογιάννης, Κριεζής, Μελισσόπουλος, Αθανασίου, Ζήνωνος, Κουμουρτζής, Κοντόπουλος.

14:41 Συνεχίζουμε με τις συνθέσεις απ’ την αναμέτρηση μεταξύ του Ορφέα Ξάνθης με τον ΠΑΟΚοσμίου:

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ, Μπουνταγκίδης, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος Λ., Καραγκιόζης Β., Χιντ Ιμέρ, Χαλήλ, Καραγκιόζης Ι. Πασχαλάκης.

Αναπληρωματικοί: Ζυγκολάρι, Χατζήπαπας, Ξαντινίδης, Μαυρόπουλος Γ., Μουμίνογλου, Λαζαρίδης, Βουλγαρίδης

ΠΑΟΚοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, λεβεντέλης, Τριάντος, Νάνος, Πλασταράς, Ταχτσόγλου, Στοΐνοβιτς, Τζατζανάς, Ρουμπιές, Κυριακόπουλος, Ξενάκης.

Αναπληρωματικοί: Βούλγαρης, Γιαννακόπουλος, Μαυράκης, Κεχαγιάς, Χατζητουλούσης, Καρασιούνας, Σεγδάν.

14:54 Ολοκληρώνουμε τον κύκλο των συνθέσεων με το παιχνιδι στην Αλεξανδρούπολη.

Εθνικός Αλεξ/πολης (Φλώρος): Αρβανίτης,  Δορουγιδένης, Μαλτέζος, Πεταλωτής, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Γκαβανόζης, Κούπας, Γκαϊδατζής, Καρακασίδης, Μαρασλής.

Αναπληρωματικοί: Σιδηρόπουλος, Αγοράκης, Γεωργαντζόπουλος, Μπαμπλής, Τσαπάνης, Δεδελούδης, Κολονέρος.

ΑΟ Καβάλα (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Κασμερίδης, Τουμανίδης, Γαβριηλίδης, Γεμιστός, Ψάλτης, Τσούτσης, Γιατσίνοβιτς, Μαρκόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Θωμαΐδης, Μπλιος, Τόσκας, Βρονταράς, Βλαβανόπουλος, Αδαμάκης, Παπαδόπουλος.

15:02 Έναρξη στις αναμετρήσεις του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

15:05 Η πρώτη καλή στιγμή έρχεται απ’ την Αλεξανδρούπολη. Ο Εθνικός έφτασε κοντά στο γκολ στο 3ο λεπτό, με μια προσπάθεια του Καρακασίδη, η οποία δυστυχώς για τους γηπεδούχους κατέληξε άουτ.

15:09 Απαντά στις ευκαιρίες η Καβάλα. Ο Γιατσίνοβιτς εκτελεί το φάουλ στο 6ο λεπτό, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

15:11 Πρώτη καλή στιγμή για τον Ορφέα Ξάνθης στο 4ο λεπ΄το. Ο Χιντ Ιμέρ κάνει το σουτ, αλλά ο Δεληγιάννης είναι σε σωστή θέση και μπλοκάρει.

15:13 Μεγάλη στιγμή για τον Ορφέα στο 6′. Από την φοβερή κάθετη του Καραγκιόζη Ι. ο Χιντ Ιμέρ βγήκε απέναντι από τον Δεληγιάννη, τον προσπέρασε, όμως άργησε να τελειώσει την φάση, με αποτέλεσμα ο Πλασταράς να απομακρύνει πάνω στην γραμμή το πλάσε του παίκτη του Ορφέα.

15:21 Η Καβάλα φτάνει με τον Τσούτση κοντά στο 0-1 στο 17′, αλλά ο μεσοεπιθετικός των “Αργοναυτών” αστοχεί απέναντι στον Αρβανίτη, μετά αό ωραία κάθετη του Γιατσίνοβιτς.

15:26 Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης απέναντι στον ΠΑΟΚοσμίου! Οι Ξανθιώτες κάνουν το 1-0 στη θρακιώτικη μονομαχία!

Ο Γιάννης Καραγκιόζης εκτέλεσε ένα κόρνερ από τα δεξιά, ο Μπουνταγκίδης σηκώθηκε ανενόχλητος για την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 στο 20ο λεπτό.

15:29 Ένα χλιαρό σουτ του Μαρασλή για τον Εθνικό στο 24ο λεπτο, μπλοκάρει άνετα ο Δήμιζας.

15:31 Πρώτη καλή στιγμή για το Κόσμιο στο 26′ με τον Ρούφο να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Ρουμπιέ.

15:33 Απ’ το Κιλκίς απούτως τίποτα. Μετά από μισή ώρα παιχνιδιού δεν έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη ευκαιρία μπροστά απ’ τις δύο εστίες.

15:34 Μόλις ένα γκολ μέχρι τώρα σε όλον τον πρώτο όμιλο. Αυτό του Μπουνταγκίδη με το οποίο προηγείται ο Ορφέας Ξάνθης του ΠΑΟΚοσμίου. Όλα τα υπόλοιπα ματς στο 0-0.

15:37 ΓΚΟΛ! Και έρχεται πάλι απ’ την Ξάνθη, αλλά αυτή τη φορά για λογαριασμό του ΠΑΟΚοσμίου! Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚοσμίου 1-1!

Μετά από φάουλ του Στοΐνοβιτς, ο Κυριακόπουλος πήρε την κεφαλιά και ο Λεβεντέλης με προβολή ισοφαρίζει σε  1-1 στο 30′.

15:41 Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚοσμίου να φέρει τούμπα το παιχνίδι τέσσερα λεπτά μετά την ισοφάριση. Ο Ρουμπιές έκανε το σουτ, αλλά ο Ρούφας είχε την “απάντηση”.

15:43 Κεφαλιά του Πεταλωτή για τον Εθνικό στο 39, η μπάλα καταλήγει άουτ. Στη φάση χτύπησε ο ποδοσφαιριστής του Εθνικού, ο οποίος δείχνει πως δεν μπορεί να συνεχίσει το ματς.

15:47 Γκολ στο ΑΟΞ! Ο Ορφέας λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο ξαναπαίρνει προβάδισμα. Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚοσμίου 2-1!

Στο 43′ έπειτα από σέντρα του Γιάννη Καραγκιόζη, ο Χιντ Ιμέρ με ένα εντυπωσιακό γυριστό και μετά την ασταθή επέμβαση του Δεληγιάννη, ο Ορφέας ανακτά το προβάδισμα κάνοντας το 2-1.
15:49 Ημίχρονο στο Κιλκίς, με την ομάδα του Αβάτου να πατά καλύτερα από τον Αλέξανδρο Κιλκίς, χωρίς ωστόσο να έχει μέχρι στιγμής την μεγάλη φάση. Με το 0-0 οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

15:52 ΓΚΟΛ στο γήπεδο του ΑΟΞ! Ο Ορφέας πετυχαίνει κι άλλο τέρμα πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο και παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων! Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚοσμίου 3-1!

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ορφέας κάνει τρία τα τέρματά του. Οι γηπεδούχοι ξεδιπλώθηκαν άψογα στην αντεπίθεση ο Πασχαλάκης γύρισε την μπάλα από τα αριστερά και ο Χιντ Ιμέρ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνει 3-1, στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού: 0-0

16:04 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σε όλα τα γήπεδα, πλην του ΑΟΞ, που και στο πρώτο ξεκίνησε με λίγα λεπτά καθυστέρηση.

16:05 Ο Τσαπάνης αντικατέστησε τον τραυματία (χτύπησε στο πρόσωπο) Πεταλωτή. Στόπερ γυρίζει ο Γκουντενούδης, αμυντικό χαφ ο έμπειρος Τσαπάνης.

16:09 Ξεκινάει το δεύτερο μέρος μόλις τώρα και στο γήπεδο του ΑΟΞ.

16:12 Διπλή ευκαιρία για τον ΑΟΚ σε ένα λεπτό. Ο Γιατσίνοβιτς κάνει το πλασε στο 52′ με τον Αρβανίτη να αποκρούει σε κόρνερ. Απο το κόρνερ που εκτελέστηκε ο Κασμεριδης πήρε την κεφάλια απέκρουσε με τον τερματοφύλακα τους Εθνικού να έχει και πάλι τη λύση (μπλόκαρε).

16:14 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Η Καβάλα ανοίγει το σκορ.

Ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά νικάει τον Αρβανίτη και βάζει μπροστά στο σκορ τους “Αργοναύτες”.

16:16 Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο στο 50′ για τον Ορφέα, όταν μετά από φάση διαρκείας το σουτ του Πασχαλάκη μέσα από την περιοχή έφυγε έξω από το αριστερό δοκάρι.

16:20 Τεράστια ευκαιρία στο 62 για τον ΑΟΚ με τον Τσούτση να σουτάρει από πολυ κοντά πανω στον Αρβανίτη.

16:21 Ο Τουμανίδης παίρνει την κεφαλιά από κόρνερ με τον Αρβανίτη να τη βρίσκει όσο χρειάζεται για να μην καταλήξει στα δίχτυα. Η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

16:27 Παραμένει το 0-0 στο Κιλκίς μεταξύ Αλεξάνδρου και Αβάτου. Στα υπόλοιπα παιχνίδια -πλην των ομάδων Θράκης- γκολ έχουμε μόνο στη Χρυσούπολη. Νέστος – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0 (το 1-0 ο Ξανθιώτης Νίκος Μελισσόπουλος, το 2ο ο Μπέλιτς).

16:33 Στο 70′ υποψία ευκαιρίας για το Κόσμιο με τον Μαυράκη να βγαίνει απέναντι στον Ρούφο, αλλά να χάνει το κοντρόλ και τον ρέφερι να υποδεικνύει επιθετικό φάουλ.

16:35 Γκολ για τον ΑΟΚ στην Αλεξανδρούπολη. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καβάλα 0-2.

Ο Βαλβανόπουλος ο σκόρερ στο 76ο λεπτό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τσούτση. Κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αρβανίτη.

16:38 Απειλεί ο Εθνικός με τον Σωτηράκη στο 81ο λεπτό, αλλά η κεφαλιά του μετά από σέντρα του Γκαβανόζη καταλήγει άουτ.

16:41 Πέντε λεπτά πριν τα 90′ στο Κιλκίς με τον Άρη Αβάτου να ψάχνει το γκολ, αλλά τους Σαρηγιαννίδη και Γκέκα να αστοχούν σε δύο περιπτώσεις

16:44 Στο 82′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα με τον Μουμίνογλου να βγάζει φοβερή μπαλιά στον Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού, όμως τον τελευταίο να μην καταφέρνει να τελειώσει ιδανικά την φάση.

16: 46 Ανοίγει το σκορ ο Πανσερραϊκός κόντρα στον Αετό ορφανού με τον Ομπόσου στο 79′.

16:52 Τέλος σε Αλεξανδρούπολη και Κιλκίς. Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου 0-0. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟΚαβάλα 0-2.

16:58 Τέλος και στο γήπεδο του ΑΟΞ. Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚοσμίου 3-1.

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Δείτε πρώτοι εδώ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

To My Gas Cofee & More ήρθε για να σου αλλάξει τις συνήθειες του καφέ και των ροφημάτων, με εξαιρετικές τιμές και άμεση εξυπηρέτηση  στο 2ο Χιλιόμετρο Εθνικής Οδού Ξάνθης Καβάλας, αλλά και για delivery όπου εσείς βρίσκεται στο 2541 020000 το My Gas είναι έτοιμο να σου προσφέρει την ποιότητα που ζητάς στον καφέ και την εξυπηρέτηση. Μια δοκιμή θα σε πείσει

Κρεαταγορά “Μούτλιας”

Με την παράδοση και την καινοτομία, η κρεαταγορά «Μούτλιας» , συνδυάζει τα μυστικά της παράδοσης στη γεύση με τον νεωτερισμό της τεχνολογίας, διαθέτοντας το δικό της e-shop ! Εκεί έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιήσετε τις αγορές σας σε κρέατα και αλλαντικά με… ένα «κλικ»  και να απολαύσετε έτσι  την κορυφαία ποιότητα «Μούτλια» σε οποιοδήποτε σημείο της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και αν βρίσκεστε!

Σαν Παραμύθι

Στις Μεζεδοϊστορίες Σαν Παραμύθι, όλα τα αγαπημένα σας παραμύθια ζωντανεύουν στο πιάτο σας! Στο φιλόξενο και ζεστό του περιβάλλον, δίπλα στο τζάκι και στην ξυλόσομπα, μπορείτε να απολαύσετε το φαγητό σας μαζί με σπιτικό κρασί και ζωντανή μουσική (κάθε Παρασκευή & Σάββατο) που κάνουν το γεύμα σας… παραμυθένιο! Κανάρη 7 στη Νέα Χηλή Αλεξανδρούπολης.

Το Πασαλίκι

Μαγειρευτά πιάτα φτιαγμένα με πολύ μεράκι και αγνά υλικά, φρέσκες σαλάτες, οι πιο λαχταριστές σούβλες, τα πιο νόστιμα κρεατικά σχάρας και φούρνου είναι στο Πασαλίκι!

Πλέον όλα τα αγαπημένα σας πιάτα και με τηλεφώνημα (25510 83711) και μέσω ίντερνετ (www.e-food.gr) στην πόρτα σας! Θα βρείτε “Το Πασαλίκι” στην παραλιακή της Αλεξανδρούπολης, Απολλωνιάδος 2.

Sport Fitness

Στο Sport Fitness στην Κομοτηνή μπορείτε να “χτίσετε” το σώμα που θέλετε, χωρίς απαραίτητα να ακολουθήσετε τον συμβατικό τρόπο των μηχανημάτων και των βαρών! Σ’ έναν προσεκτικά διαμορφωμένο πολυχώρο επί της Παρασίου 4-6 (στοά) στον δεύτερο όροφο, πραγματοποιούνται δεκάδες προγράμματα από επαγγελματίες πιστοποιημένους γυμναστές σε εβδομαδιαία βάση, προσφέροντας στους συνδρομητές του γυμναστηρίου τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε όσα απ’  αυτά επιθυμούν με μία και μόνο συνδρομή.