Με δύο μετάλλια επέστρεψε η ΑΕ Κομοτηνής απο το Πανελλήνιο Άρσης Βαρών!

Εξαιρετικός ήταν ο απολογισμός της παρουσίας της ΑΕ Κομοτηνής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Άρσης Βαρών που διεξήχθη στην Πυλαία Θεσσαλονίκης, με τον Θρακιώτικο σύλλογο να επιστρέφει με δύο μετάλλια.

Ποιο συγκεκριμένα ο αθλητής του Χρήστου Νινιού, Χριστόφορος Ρήγας είχε εξαιρετική εμφάνιση στα 73κιλά τόσο στην κατηγορία Ανδρών που κατέλαβε την τέταρτη θέση, όσο και σε αυτή των Νέων που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Ποιο συγκεκριμένα ο 22χρονος αρσιβαρίστας κατετάγη τέταρτος στους Άνδρες με 242κ. στο σύνολο, ενώ κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία των Νέων σηκώνοντας  110κ. στο αρασέ, 132κ. στο ζετέ και έχοντας 242κ.

Εξαιρετική ήταν η παρουσία και του Χρήστου Τζουρτζουκίγια, με τον 17χρονο αθλητή του Χρήστου Νινιού να σηκώνει 107κ. στο αρασέ, 130κ. στο ζετέ και έχοντας 237κ. στο σύνολο κατέκτησε την τρίτη θέση  και το χάλκινο μετάλλιο στα 81κ.  Νέων Ανδρών.