Διεκόπη το παιχνίδι του Λεύκιππου με Μακαμπή ελέω…ΔΕΗ!

Σε μια…παράξενη διακοπή αγώνα αναγκάστηκαν να προχωρήσουν οι διαιτητές του αγώνα του Λεύκιππου Ξάνθης με την Μακαμπή και ενώ το παιχνίδι ήταν έτοιμο να μπει στο δεύτερο του ημίχρονο.

Ο λόγος ήταν οι συνεχόμενες διακοπές του ηλεκτρικού ρεύματος όχι μόνο στο κλειστό “Φίλιππος Αμοιρίδης” αλλά όλη την πόλη της Ξάνθης, κάτι που μετά απο μακρά αναμονή και καθυστέρηση να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο ανάγκασε τους διαιτητές να προχωρούν στην  διακοπή του αγώνα.

Μέχρι εκείνη την στιγμή το παιχνίδι ήταν στο ημίχρονο 30-27 υπέρ της Ξανθιώτικης ομάδας, με την ομάδα του Λεύκιππου να έχει το προβάδισμα και στο πρώτο μέρος με 18-15.

Πλέον η ΕΟΚ θα κληθεί να αποφασίσει για την συνέχεια του ματς, που ελέω…ΔΕΗ δεν υπήρχε τρόπος να συνεχιστεί το ματς.