Κέρδισε το ντέρμπυ με το Αρσάκειο και ξέφυγε στην κορυφή ο Κομψάτος Πολυάνθου!

Την νίκη με 3-2 πανηγύρισε ο Κομψάτος Πολυάνθου στο ντέρμπυ της 8ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Θράκης με τον ΑΟ Αρσακείου και ξέφυγε στην κορυφή της βαθμολογίας!

Σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους, οι πράσινοι διατηρούσαν το προβάδισμα με 2-1 που είχαν αποκτήσει στο 72′ μέχρι και τις καθυστερήσεις. Εκεί οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και φάνηκε πως θα έφευγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από μια δύσκολη έδρα, ωστόσο ο Κομψάτος δεν είχε την τελευταία του κουβέντα και δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το νικητήριο τέρμα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καραγεωργόπουλου, ενώ το Αρσάκειο απάντησε και ισοφάρισε με τον Δελή, που σκόραρε για άλλο ένα παιχνίδι. Στο 72′ ο Παρασκευόπουλος με κεφαλιά έδωσε και πάλι το προβάδισμα με 2-1 στον Πολύανθο, με τον Μεμέτ Καφετζί να ισοφαρίζει εκ νέου στο 90+4′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90+6′ ο Στούπος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χούσκογλου που είχε για βοηθούς τους Καρακασίδη και Κελεσίδη.