«Αυτοκτόνησαν» οι Κύκλωπες στο πρώτο εντός της χρονιάς με τους Πόντιους Κιλκίς

Τη νίκη μέσα από τα χέρια τους έχασαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στο πρώτο εντός έδρας ματς τους τη φετινή σεζόν στη Β’ Εθνική, με αντίπαλο τους Πόντιους Κιλκίς. Το τελικό σκορ 27-29 αδικεί την προσπάθεια της ομάδας του Έβρου.

Οι Κύκλωπες είχαν το πάνω χέρι στον αγώνα καθ’ όλη τη διάρκεια του και έφτασαν να είναι μπροστά στο σκορ ακόμα και με 9 γκολ στο 35′, αλλά στα τελευταία λεπτά του αγώνα έχασαν τη γη κάτω από τα πόδια τους, το Κιλκίς έκανε τη δική του αντεπίθεση και έφτασε στο διπλό.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Δαουκόπουλος με 8 γκολ, ενώ από τους Πόντιους ξεχώρισε ο Μωυσίδης με 11.

Τα 5λεπτα: 2-3, 7-4, 10-6, 12-8, 17-10, 18-11 (ημίχρονο), 22-13, 23-18, 25-20, 27-23, 27-25, 27-29 (τελικό).

Κύκλωπες Αλεξ/πολης: Καραβασίλης Δ., Κωστόπουλος Β. 5, Επιτρόπου 4, Φουντούκας, Ιβόσεβιτς, Δαουκόπουλος 8, Ξηρόπουλος, Καραβασίλης Β. 4, Μπασδάνης 1, Λαιλισίδης 6, Χαριτούδης 5.

Πόντιοι Κιλκίς: Κωστόπουλος Γ. 2, Κωστόπουλος Κ. 3, Καλαϊτσής, Ευαγγελόπουλος, Τσιβιντζέλης 8, Μαραντίζης 4, Κριεζής, Μωυσίδης 11, Τσαλουρίδης 2.