Έτοιμη για το ντέρμπυ κορυφής η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου μετά το διπλό επί της Δόξας Σώστη!

Με το εμφατικό 0-4 έφυγε από τον Σώστη η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, επικρατώντας της τοπικής Δόξας.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να έχει κάποια σπουδαία ευκαιρία στο ενεργητικό της, με αποτέλεσμα το 0-0 της ανάπαυλας. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι του Σπύρου Κουτσογιάννη ανέβασαν κατακόρυφα τον ρυθμό τους και με ένα καταιγιστικό πρώτο δεκάλεπτο, καθάρισε την υπόθεση νίκη.

Αρχικά στο 46′ ο Λεφής με σουτ έκανε το 0-1, ένα λεπτό αργότερα ο Μαυράκης με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-2, ενώ στο 55′ και πάλι ο αρχηγός του Νέου Σιδηροχωρίου, Θοδωρής Λεφής, σημείωσε το 0-3. Το τελικό σκορ έγραψε στο 77′ ο Βάσκος, που σκόραρε για ακόμα ένα παιχνίδι.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Χαμαλίδης που είχε για βοηθούς τους Δημητριάδη και Πανταζή.

Έτσι η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο ντέρμπυ του Σαββάτου με τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου, όπου έχει ως μοναδικό στόχο την νίκη απέναντι στους γαλανόλευκους, προκειμένου να μην μείνει από νωρίς αρκετούς βαθμούς πίσω από την κορυφή!