Γλίτωσε στις καθυστερήσεις τον Ολυμπιακό ο Σισέ στο ντέρμπι με Παναθηναϊκό! Αποτελέσματα & βαθμολογία Super League

Με το συγκλονιστικό ντέρμπι Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις του Σαβ/κύριακου στην 10η αγωνιστική της Super League, της οποίας η αυλαία πέφτει αύριο Δευτέρα με το ματς Απόλλων Σμύρνης – Άρης.

Ο Κάτσε ήταν αυτός που με ένα τρομερό σουτ στο 61′ έδωσε προβάδισμα στους «πράσινους», αλλά ο Σισέ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για τους Πειραιώτες διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Το παιχνίδι σημάδεψε ο σοβαρός τραυματισμός του Διούδη στο 49′. Χτύπησε στο κεφάλι, έχασε για λίγο τις αισθήσεις του, στη συνέχεια συνήλθε και διακομίστηκε στο νοσοκομείο. Τη θέση του πήρε ο Κότσαρης που πραγματοποίησε στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα σπουδαίες επεμβάσεις.