Νέα ήττα σε ντέρμπι για Νίκη, αυτή τη φορά από τους Πρωταθλητές Πεύκων

Δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά εκτός έδρας με 3-0 από τους Πρωταθλητές Πεύκων, γνώρισε η Νίκη Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου που ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη χωρίς την Καρακύκλα που ταλαιπωρείται από ίωση, ήταν βελτιωμένη σε σχέση με το προηγούμενο ματς με το Ναύαρχο Βότση, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με κάτι θετικό. Το κενό της Καρακύκλα στο κέντρο φάνηκε και ήταν το σημείο στο οποίο «πονούσε» η Νίκη στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Το 2ο σετ ήταν καθοριστικό καθώς τα Πεύκα επικράτησαν με 27-25 στις λεπτομέρειες. Αν εδώ η Νίκη ισοφάριζε ίσως να βλέπαμε ένα διαφορετικό ματς. Η ομάδα της συμπρωτεύουσας ήταν πολύ καλή και φαίνεται πως θα είναι ανάμεσα στους διεκδικητές της 1ης θέσης στον όμιλο.

Τα σετ: 25-17, 27-25, 25-18

Σύνθεση Νίκης: Τζήλλα, Νικολαΐδου, Παπάζογλου, Τσορλίνη, Παρισάκη, Μαραθοκαμπίτου, λ- Δημητροπούλου (Φλαμουρίδου, Ντίτσα, Ζυγερίδου, Σιδηρόπουλου, λ- Λυμπερόπουλου).