Έβαλαν δύσκολα στο Καματερό οι Κύκλωπες που «λύγισαν» στο φινάλε

Την ήττα με 27-20 από τον ΓΑΣ Καματερού εκτός έδρας γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου ήταν πολύ καλή για 50 λεπτά, βρέθηκε ακόμα και με 1 γκολ πίσω στο σκορ (περισσότερες από μία φορά), αλλά στο φινάλε τα πράγματα δεν πήγαν καλά και σε συνδυασμό με τις δίλεπτες, αλλά και την αποβολή της Παρασκάκη στο 56′, η διαφορά ξέφυγε.

Τα 5λεπτα: 3-1, 3-2, 8-5, 10-7, 11-7, 12-10 (ημίχρονο), 14-12, 15-14, 17-16, 20-18, 24-19, 27-20 (τελικό).

ΓΑΣ Καματερού (Σκοδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου 6, Βασιλείου Ν., Δαμάσκου, Λιβαρδά, Ζένελι 5, Φαϊνού, Στασινού 1, Χριστοδούλου Ι. 3, Αλιφέρη, Τσιούλου, Βασιλείου Α. 8, Χριστοδούλου Ο., Σπυροπούλου 2, Καραχάλιου, Ψάρρη 2.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Χαραλαμπίδης): Σολακούδη 2, Σμαρλαμάκη 2, Μπαλασούδη, Παντίδου, Νικόλοβα 5, Βαρσάμη 2, Παρασκάκη 2, Σαββαλάκη Α. 2, Λαμπίδη 2, Χωρινού, Καλαϊτζή Δελήα 1, Σαββαλάκη Δ., Χαριτίδου, Λαμπροπούλου.