Αγωνιστική με ντέρμπι κορυφής σε Παιδικό και Εφηβικό ΕΚΑΣΑΜΑΘ! Οι διαιτητές και το πρόγραμμα

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στο Παιδικό και της 5ης αγωνιστικής στο Εφηβικό συνεχίζεται η δράση στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Στο Παιδικό στον Γ’ όμιλο οι πρωτοπόροι Λεύκιππος και Ασπίδα υποδέχονται ομάδες της Καβάλας. Στον Δ’ όμιλο όλα τα φώτα είναι στραμμένα στο ντέρμπι κορυφής της Ολυμπιάδας με τον Αίαντα Κομοτηνής, ενώ εντός έδρας παιχνίδια έχουν Εθνικός και ΓΑΣ Κομοτηνή με επίσης μεγάλο ενδιαφέρον να παρουσιάζει το ματς της Φιλίας με την ΑΕ Κομοτηνής.

Στο Εφηβικό στον Γ’ όμιλο ξεχωρίζει το ντέρμπι της Ασπίδας με τον Αστέρα Καβάλας, ενώ ο Αρίωνας έχει τοπικό ντέρμπι με τον Λεύκιππο. Στον  Δ’ όμιλο ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής του Εθνικού με τον ΓΑΣ ενώ η Ολυμπιάδα δοκιμάζεται στην Ορεστιάδα κόντρα στην Φιλία

Αναλυτικά:

ΠΑΙΔΙΚΟ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 11/11

15:00, Κ.Γ. “Αμοιρίδειο”: Λεύκιππος Ξάνθης – ΑΟ Καβάλα  (Παπαθεολόγου – Αθανασιάδης)

17:30, Κ.Γ. Ευμοίρου: Ασπίδα Ξάνθης – ΕΚ Ποταμουδιών   (Παπαθεολόγου – Αθανασιάδης)

ΑΟ Χρυσούπολης – Ασπίς  2001   20-0α.α.

Ηρακλής Καβάλας – Αρίων Ξάνθης  0-20α.α.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10/11

16:00, Κ.Γ. Ορεστιάδας: Φιλία Ορεστιάδας – ΑΕ Κομοτηνής  (Ψημμένος – Πετρόπουλος)

Κυριακή 11/11

13:00, Κ.Γ. Αλεξανδρούπολης: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής   (Σακελλαρίδης – Ρούντσιος)

16:00, Κ.Γ. Κομοτηνής: ΓΑΣ Κομοτηνή – Θύελλα Φερών  (Αραμπατζόγλου – Μαυρόσκας)

17:00, Κ.Γ. Αλεξανδρούπολης: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου  (Καλιτσάρη Β. – Πολυμενόπουλος)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ

ΕΦΗΒΙΚΟ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10/11

16:00, Κ.Γ. Ευμοίρου: Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας  (Ρούκας – Παπαθεολόγου)

18:00, Κ.Γ. “Αμοιρίδειο”: Λεύκιππος Ξάνθης – Αρίων Ξάνθης  (Ισιγώνης – Ευσταθιάδης)

Κυριακή 11/11

18:00, Κ.Γ. Χρυσούπολης: ΑΟ Χρυσούπολης – ΑΟ Καβάλας  (Ρούκας – Παρασίδης)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10/11

16:00, Κ.Γ. Αλεξανδρούπολης: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή  (Σακελλαρίδης – Κωστοπούλου)

Κυριακή 11/11

16:00, Κ.Γ. Ορεστιάδας: Φιλία Ορεστιάδας – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης   (Χατζόπουλος – Καραμπέλιας)

Ρεπό: Αίας Κομοτηνής

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ

Share it