LIVE: Παρακολουθείστε την εξέλιξη της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης: Άρης Αβάτου – Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης, Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης & Αλέξανδος Κιλκίς – ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κώστας Νασούδης.

Το live συντονίζει: Βλαδίμηρος Αρζίδης.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 16.00:

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Καβάλα
Διαιτητής: Τζουμαλάκης – Βοηθοί: Κρυωνάς, Αναστασιάδης (ΕΠΣ Σερρών)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος – Βοηθοί: Τσακίρης, Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Καλαμπακίου: ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητής: Χάψας (ΕΠΣ Σερρών) – Βοηθοί: Κωτούλας, Ζιγκερίδης (ΕΠΣ Κιλκίς)

ΔΑΚ Σερρών: Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
Διαιτητής: Μπουτσίος – Βοηθοί: Κωνσταντίν, Μιχτατίδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Δημοτικό Κιλκίς: Αλέξανδος Κιλκίς – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Διαιτητής: Δημητριάδης – Βοηθοί: Χρυσαίδης, Σκούτας (ΕΠΣ Χαλκιδικής)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Διαιτητής: Πουλικίδης – Βοηθοί: Παστιάδης, Οικονομίδης (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητής: Μαμασούλας – Βοηθοί: Ανδρέου, Κουφός (ΕΠΣ Μακεδονίας)

15:30 Λίγα λεπτά πριν την έναρξη των αναμετρήσεων ξεκινάμε με τις συνθέσεις των ματς των Θρακιώτικων ομάδων. Αρχή με την αναμέτρηση στο γήπεδο του ΑΟΞ και τον αγώνα του Άρη Αβάτου με τον ΑΟΚ.

ΑΟ Καβάλα (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Ζερης, Λυμπεράκης, Κασμερίδης, Τουμανίδης, Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος, Ψάλτης, Γεμιστός, Γιατσίνοβιτς, Βαλαβανόπουλος.

Στον πάγκο: Κέρθι, Βισνιάδης, Ντουρτμές, Παπαποστόλου, Τόσκας, Αδαμάκης, Μπαρέττας.

Άρης Αβάντου (Μαραντάς): Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεματάς, Μίλερ, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Σιχλοιμίρης, Δόντσος, Κοτόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Λαζαρίδης.

Στον πάγκο: Μελισσόπουλος, Βαφειάδης, Παπαδιώτης, Γκλέιντι, Γκέκας, Ζήνωνος, Καλογιάννης.

15:35 Πάμε στον νομό Καβάλας και πάμε στη Χρυσούπολη στο παιχνίδι του Νέστου με τον Εθνικό Αλεξανδδρούπολης.

Νέστος Χρυσούπολης: Αθανασίου, Μαϊντάνος, Αρέτας, Χούσινετς, Μκρτσιάν, Καθάριος, Τζαμπέγια Φ., Παπαδόπουλος, Μελισσόπουλος, Γκουκτσίδης, Ευθυμιάδης.

Στον πάγκο: Νύχταρης, Περσίδης, Τζαμπέγια Γ., Χαραλαμπίδης, Χαραλαμπίδης, Γαβριήλ, Τζελέπης, Κοκελίδης.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Παπαράδης): Αρνανίτης, Δορουγιδένης, Λύμπερης, Λίτσιος, Πεταλωτής, Πατσιώρας, Μαλτέζος, Τσαχιρίδης, Γκαϊδατζής, Δεδελούδης, Καρακασίδης.

Στον πάγκο: Σωτηράκης, Σιδηρόπουλος Σ., Γεωργαντζόπουλος, Μπαμπλής, Μαρασλής, Κολονέρος, Φλώρος.

15:40 Συνεχίζουμε με το παιχνίδι του Ορφέα Ξάνθης με το Καλαμπάκι.

ΑΕ Καλαμπακίου: Παγκάκης, Πέντρο, Ντόβας, Αραμπατζής, Κωνσταντινίδης, Κλογκέρι, Τζιβανάκης, Κασαπίδης, Στάικος, Βασιλειάδης, Θεοδωσιάδης.

Στον πάγκο: Κυσσίδης, Παναγιώτου, Μαυροβασίλης, Κελετζής, Παυλίδης, Λεονταρίδης, Σαββίδης

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος Λ., Χιντ Ιμέρ, Τορομανίδης, Ξαντινίδης, Χαλίλ Ιμπράμ, Πασχαλάκης.

Στον πάγκο: Τσιτάκ, Χατζήπαπας, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος Γ., Ζυγκολάρι, Καραγκιόζης Β., Αδαμαντίου.

15:45 Πάμε στο Κιλκίς και στο παιχνίδι του ΠΑΟΚοσμίου με τον Αλέαξνδρο.

Αλέξανδρος Κιλκίς: Αθανασίου, Μπουλγουρίδης, Παπαδόπουλος Κ., Κοτσιάς, Τερζής, Παπαδόπουλος Σ., Βασιλειάδης, Τσολακίδης, Τζεβελέκης, Προβατίδης, Φούρτζιου.

Στον πάγκο: Αηδονίδης, Τσανταλμπασίδης, Αγαθαγγελίδης, Ζάικος, Σερταρίδης, Πολυχρόνου, Τσεσίλιο.

ΠΑΟ Κοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Τριάντος, Τζατζανάς, Τάτσιος, Δημοσθένους, Λεβεντέλης, Στοΐνοβιτς, Χατζητουλούσης, Ρουμπιές, Φανιάδης, Μαυράκης.

Στον πάγκο: Πλασταράς, Ταχτσόγλου, Ζενάκης, Κεχαγιάς, Φιλιππίδης, Βούλγαρης, Γιαννακόπουλος.

15:48 Ολοκληρώνουμε τον κύκλο των συνθέσεων με την αναμέτρηση της Ασπίδας Ξάνθης απέναντι στον Πανσερραίκό στις Σέρρες.

Πανσερραϊκός: Γιαννακίδης Χ., Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Κατρικέας, Κούτλας, Μπουφλής, Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος, Ομπόσου.

Στον πάγκο: Σαρέγκος, Μπομποτάς, Παρούτσης, Κασίμηρ,ς Νέδος, Παπασόπουλος, Βαρδακώστας.

Ασπίδα Ξάνθης (Σαμαράς): Χατζηγεωργίου, Κοντογιαννίδης, Σαμαράς, Νικολούδης, Θεοφυλάκης, Χριστοφορίδης, Σάββογλου, Ζώτος, Κατσής, Παπαδόπουλος, Μπαργκάν.

Στον πάγκο: Ανδρέου, Κούπας, Πεντεζίδης, Κασαμπαλής, Μαλαδένης, Νταμπανλής, Χατζηπαρασκευάς.

15:55 Θυμηθείτε εδώ τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής και τη βαθμολογία

16:05 Έναρξη των αναμετρήσεων στα παιχνίδια ρου πρώτου ομίλου…

16:10 Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Νέστο στη Χρυσούπολη, αλλά το σουτ του Καθάριου δεν δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα στον τερματοφύλακα του Εθνικού.

16:12 Γκολ στη Χρυσούπολη για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης!

Ο Δεδελούδης μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Μαλτέζου δεν αστοχεί από θέση τετ α τετ. Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1!

16:13 Τραυματισμός μόλις στο 1ο λεπτό για τον τερματοφύλακα της Ασπίδας στις Σέρρες και αναγκαστική αντικατάστασή του. Ο Χατζηγεωργίου χτύπησε στον ώμο μετά από σύγκρουση με αντίπαλο επιθετικό, με τον διαιτητή να υποδεικνύει φάουλ υπέρ της Ασπίδας. Στη θέση του Χατζηγεωργίου ο Κασαμπαλής.

16:15 Στο γήπεδο του ΑΟΞ σουτ για την καβάλα στο 6ο λεπτό, η μπάλα πάνω απ’  τα δοκάρια του Αμουτζάκη.

16:18 Στη Δράμα, όπου  μένει το 0-0 από μια καλή στιγμή για τις δύο ομάδες με σουτ των Ξαντινίδη για Ορφέα και Τζιβανακη για Καλαμπάκι

16:20 Γκολ στο Καλαμπάκι για τον Ορφέα Ξάνθης! ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης 0-1!

Σέντρα του Πασχαλάκη απ’  τα αριστερά, πετάχτηκε ο Ξαντινίδης στην πορεία της μπάλας και έδωσε το προβάδισμα στον Ορφέα!

16:22 Γκολ στη Χρυσούπολη για τον Νέστο! Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Ο Φ. Τζαπέγια με σουτ μετά από κόρνερ της ομάδας του και αδυναμία των παικτών του Εθνικού να απομακρύνουν φέρνει το ματς στα ίσια.

16:26 Στο 10′ χάθηκε η πρώτη καλή στιγμή στο Κιλκίς για τον Αλέξανδρο, με το σουτ του Φούρτζιου από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά άουτ.

16:30 Στις Σέρρες νέα αναγκαστική αλλαγή για την ασπίδα με τους ξανθιώτες να χάνουν με τραυματισμό και τον Ανδρέα Σαμαρά στο 25.

16:35 Στο 27 κεφαλιά του Κωνσταντινίδη για το Καλαμπάκι δεν ανησυχεί ο Ρούφος, ενώ τρία λεπτά μετά ο τερματοφύλακας του Ορφέα αποκρούει κεφαλιά και πάλι του Κωνσταντινίδη. Παραμένει το 0-1.

16:38 Γκολ στις Σέρρες για τον Πανσερραϊκό!

Στις Σέρρες μέσα σε 10 λεπτά η Ασπίδα Ξάνθης δέχεται δύο τέρματα απ’  τον Ομπόσου στο 18 και τον Πέτρου (κεφαλιά) στο 28! Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 2-0!

16:41 Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης στο Καλαμπάκι! ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης 0-2

Ο Ξαντινίδης ευστοχεί απ’  την άσπρη βούλα στο 43 και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

16:44 Μένει με 10 ποδοσφαιριστές ο ΑΟΚ στην Ξάνθη. Ο Γεμιστός πήγε να εκμαιεύσει το πέναλντι και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινα κάρτα απ’  τον διαιτητή. Λίγα λεπτά νωρίτερα η Καβάλα απείλησε με τον Ζέρη να μην τελειώνει καλά την φάση μέσα απ’  την περιοχή στο 37.

16:46 Ευκαιρία για τον Νέστο Χρυσούπουλης με το σουτ του Τζαμπέγια μετά από πάσα του Γκουκτσίδη να αποκρούεται απ’  τον Αρβανίτη. Ήταν η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

16:48 Ένταση στην Ξάνθη με τους φιλοξενούμενους του ΑΟΚ να ζητάνε πέναλτι, αλλά τον Τζουμαλάκη να λέει “παίζετε”. Ο μισός πάγκος του ΑΟΚ σε έξαλλη κατάσταση.

16:50 Γκολ στις Σέρρες. Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 3-0.

Δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερο το πρώτο ημίχρονο για την Ασπίδα Ξάνθης στις Σέρρες. Ο Παπαβασιλείου κάνει το 45′ το 3-0 και η Ασπίδα ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο με 3 (!!) αναγκαστικές αλλαγές. Με φορείο αποχώρησε απ’  το γήπεδο ο Κοντογιαννίδης

17:05 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σ’ όλες τις αναμετρήσεις

17:08 Ο Τζαμπέγια ψάχνει αρκετά το γκολ στη σημερινή αναμέτρηση. μετά τις δύο χαμένες καλές στιγμές του στο πρώτο μέρος, χάνει άλλη μία στο 48′. Το σουτ που επιχειρεί περνά λίγο έξω απ’  το δοκάρι του Αρβανίτη.

17:15 Στο νοσοκομείο Σερρών βρίσκονται οι τρεις ποδοσφαιριστές της Ξάνθης που αποχώρησαν τραυματίες απ’  το γήπεδο.

17:18 ΓΚΟΛ στις Σέρρες για την Ασπίδα! Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 3-1!

Μετά από σέντρα του Μπαργκάν ο Θεοφυλάκης έκανε το γκολ για την Ασπίδα.

17:21 Γκολ στη Χρυσούπολη για τον Νέστο!

Διαφορά δύο τερμάτων για τον νέστο που μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο τέρματα σε διάστημα πέντε λεπτών έκανε το 3-1 με τέρματα των Καθάριου και Μελισσόπουλου. Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1!

17:24 Γκολ για το Καλαμπάκι στο παιχνίδι με τον Ορφέα. ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης 1-2!

Ο Σαββίδης μειώνει για τους Δραμινούς και βάζει στο ματς την ομάδα του.

17:25 Παραμένει το 0-0 στο Κιλκίς μεταξύ Αλεξάνδρου και ΠΑΟ Κοσμίου. Μία καλή ευκαιρία στο 50 για τους γηπεδούχους με σουτ του Τσολακίδη (πάνω απ’ τα δοκάρια Δεληγιάννη) και μια ακόμα στο 54 με τον Κοτσιά που έπιασε το σουτ στην κινηση, μετά από φάουλ του Προβατίδη στο 54, με την μπαλα να περνα ξυστα απο το δεξι καθετο δοκαρι του Δεληγιαννη.

17:27 Στο 54′ δοκάρι για τον Ομπόσου για τον Πανσερραϊκό.

17:30 Στο 59 υποψια ευκαιριας για την Καβάλα με την κεφαλια του Γαβριηλίδη να περνα αουτ. Παραμένει το 0-0 στο Άβατο – ΑΟΚ.

17:35 Ευκαιρία για τον ΑΟΚ των 10 ποδοσφαιριστών στο γήπεδο του ΑΟΞ. Σουτ του Γιατσίνοβιτς μπλοκάρει ο Αμουτζάκης.

17:36 Γκολ για τον Πανσερραϊκό! Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 4-1

Ο Παπαβασιλείου ο σκόρερ.

17:38 Στο 77 μια ευκαιρία για το Καλαμπάκι με το σουτ του Παυλίδη να περνα αουτ.

17:40 Δύο ευκαιρίες στο Κιλκίς, μία για κάθε ομάδα! Στο 74 σέντρα Ρουμπιέ κεφάλια του Χατζητολούση περνά λίγο άουτ για Κόσμιο. Απαντά στις ευκαιρίες με δοκάρι το Κιλκίς  με τον τζεβελέκη.

17:43 Δύο γκολ Στη Χρυσούπολη, ένα για κάθε ομάδα! Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-2!

Αρχικά ο Νέστος έκανε τέσσερα τα τέρματά του με τον Γκαϊδατζή να κάνει το 4-2 για τους φιλοξενούμενους με σουτ μέσα απ’  την μικρή περιοχή.

17:47 Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου! Σουτ του Δόντσου στο 81 μέσα απ’  την περιοχή φεύγει πάνω απ’  τα δοκάρια.

17:50 Μεγάλη ευκαιρία στο 89′ με τον Τζεβελέκη για το Κιλκίς. Ο Επιθετικός του Αλεξάνδρου αστοχεί με κεφαλιά και παραμένει το 0-0!

15:55 Τελικό τριπλό σφύριγμα σ’ όλες τις αναμετρήσεις. Νίκη για τον Ορφέα, ισοπαλία για το Άβατο και το Κόσμιο και ήττες για Εθνικό και Ασπίδα ο απολογισμό των ομάδων της Θράκης.

Ακολουθεί ανάρτηση με τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνική!

Ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το SportsAddict.gr και παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων