Με το δεξί στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ η Ολυμπιάδα με νίκη επί της Καβάλας!(+pics)

Σε παιχνίδι που το Σάββατο στο κλειστό της Αλεξανδρούπολης η Ολυμπιάδα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 82-72 επί του ΑΟ Καβάλας .

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε ένα μεγάλο προβάδισμα 17 πόντων τελικά  πρώτο δεκάλεπτο έληξε 28-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα δεν άλλαξε δραματικά με τον ΑΟΚ να προσπαθεί να μειώσει και τη Ολυμπιάδα να καταφέρνει να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 44-36 . Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο η ομάδα της Καβάλας ξύπνησε και μείωσε στους  3 πόντους . Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα έχουμε ντέρμπι ο κ. Τρούπος και οι παίκτες του είχαν άλλη άποψη . Αύξησαν και πάλι την διαφορά και τελικά πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 82-72.

Δεκάλεπτα: 28-15, 44-36, 66-53, 82-72.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Τρούπος): Καραμπατζακης 3(1), Γαλατάς 7, Δρούμπαλης 8, Γιαβρίδης 17(3), Δαβουδάνης 9, Παυλίδης, Τσιφλίκογλου 2, Γιαμάς 6, Φυδανίδης 2, Χαλκιάς, Κανδύλης 13(1), Βλουντάρτσικ 15.

ΑΟΚ (Καλφόπουλος): Γερασιμίδης 12(3), Κακατόλης, Κύρου 22(2), Τσολάκης 2, Κυριαζόπουλος 2, Χατζηαποστολίδης 7, Μάρκου Μ 7, Μάρκου Λ 4, Αγανικόλας 1, Λούνγκου 2, Κοσμίδης 13(3).