LIVE: Παρακολουθείστε την εξέλιξη της 1ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Η Γ’ Εθνική κάνει σήμερα πρεμιέρα και ταυτόχρονα τα live του SportsAddict.gr για την κατηγορία επιστρέφουν.

Σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης: Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης, Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης & Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης.

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 16.00:

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Πουλικίδης (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Παστιάδης, Οικονομίδης (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (ΕΠΣ Έβρου)
Βοηθοί: Διαμαντής, Τερζόπουλος (ΕΠΣ Έβρου)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Διαιτητής: Χαψάς (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Κρυωνάς, Αναστασιάδης (ΕΠΣ Σερρών)

Γήπεδο Σιδηροκάστρου: Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Διαιτητής: Μιχούλιας (ΕΠΣ Μακεδονίας)
Βοηθοί: Μιχτατίδης, Κωνσταντίν (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλα

Διαιτητής: Μελτζανίδης (ΕΠΣ Ημαθίας)
Βοηθοί: Πάντσης, Χριστοδούλου (ΕΠΣ Ημαθίας)

Γήπεδο Κιλκίς: Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (ΕΠΣ Ξάνθης)
Βοηθοί: Εμπλιούκ, Γκοντόλιας (ΕΠΣ Ξάνθης)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – ΑΕΚ Καλαμπακίου

Διαιτητής: Τσακαλίδης (ΕΠΣ Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Μαλανδρής, Σκούτας (ΕΠΣ Χαλκιδικής)

Πάμε στις συνθέσεις των ομάδων:

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Αετός Ορφανού: Χατζηνικολής, Καλαϊτζίδης, Καπατζής, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν., Καραγιαννίδης, Ελέζι, Δεληγιώργης, Παυλίδης Γ., Δουμάνης, Μαυρίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Πατσιαβάς, Σαββατιανός, Μήττας, Κυφωνίδης, Ζαρωτιάδης, Προβατίδης, Κωνσταντίνου.

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Χιντ Ιμέρ, Χασάνογλου, Κατρανίτσας, Ξαντινίδης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Πασχαλάκης, Τζαμπάζ Χακή, Τορομανίδης, Χαλήλ Τανζού.

Στον πάγκο είναι οι: Καραγκιόζης Β., Τσιτάκ, Μπουνταγκίδης, Ζιγκολάρι, Καραγκιόζης Ι., Αθανασίου, Χατζήπαπας.

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξ/πολης

Άρης Αβάτου: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Δόντσος, Ζωσιμίδης, Κοτόπουλος, Λαζαρίδης, Σιχλιμοίρης.

Στον πάγκο είναι οι: Σαρηγιαννίδης, Βαφειάδης, Μελισσόπουλος Μ., Κατσαρέας, Μίλερ, Στασινόπουλος, Καλογιάννης.

Εθνικός Αλεξ/πολης: Μπαμπλής, Δορουγιδένης, Μαλτέζος, Λιτσιός, Τσαπάνης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Κούπας, Γκαϊδατζής, Καρακασίδης, Μαρασλής.

Στον πάγκο είναι οι: Γκουντενούδης, Τσαχιρίδης, Γεωργαντζόπουλος, Αρβανίτης, Πεταλωτής, Σιδηρόπουλος Σ., Δεδελούδης.

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου: Τσιντσάρης, Τσάτμας, Πετρίδης, Καρυπίδης, Σαμαράς, Αβράμης, Τοπάλ, Μαυρουδής, Γεράκης, Τσεμπερίδης, Τσιντσάρης

ΠΑΟΚ Κοσμίου: Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Τάτσιος, Ζάγγουλος, Χατζητουλούσης, Τριάντος, Ρουμπιές, Μαυράκης, Κυριακόπουλος, Στοΐνοβιτς.

Στον πάγκο είναι οι: Πλασταράς, Γιαννακόπουλος, Φανιάδης, Κεχαγιάς, Λεβεντέλης, Ταχτσόγλου, Βούλγαρης

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης: Ρίζος, Μπαντάνης, Μπουλγουράς, Λεγάτος, Κωνσταντάρας, Τσάκωνας, Γεωργιάδης, Λάσπατζης, Μαλακός, Τσανακτσόγλου, Κωστόπουλος.

Στον πάγκο είναι οι: Σουκρήογλου, Χαριτίδης, Γκεοργκίεφ, Τζώρτζης, Τζιβανόπουλος, Μαβινόπουλος, Περιπατουλάκης.

Ασπίδα Ξάνθης: Χατζηγεωργίου, Σαμαράς, Κοντογιαννίδης, Ζώτος, Θεοφιλάκης, Κυριαζίδης, Κατσής, Παπαδόπουλος, Δογανίδης, Χριστοφορίδης, Χιώτης.

Στον πάγκο είναι οι: Ανδρέου, Νικολούδης, Νταμπανλής, Μαλαδένης, Σάβογλου, Πεντεζίδης, Κασαμπαλής.

16:02 Σέντρα στα γήπεδα.

Γήπεδο Σιδηροκάστρου: Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για το Κόσμιο. Τραυματίστηκε στην προθέρμανση ο Καρασιούνας και έτσι βασικός ξεκίνησε ο Τριάντος. Στην 18άδα μπήκε ο Γιαννακόπουλος.

Γήπεδο ΑΟΞ: Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες, περίπου 200 άτομα βρίσκονται στις εξέδρες για το ματς Άβατο – Εθνικός. Συνεχίζει να φτάνει κόσμος στο γήπεδο.

10′ Πρώτο δεκάλεπτο χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στο Σιδηρόκαστρο. Στο 0-0 ο ΠΑΟΚ Κοσμίου με τον τοπικό Εθνικό.

10′ Σουτ του Θεοφυλάκη για Ασπίδα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Καλός ο καιρός στην Πέρνη, με το ματς να είναι ισορροπημένο μέχρι στιγμής.

10′ Πετυχαίνει γκολ ο Ορφέας Ξάνθης αλλά ακυρώνεται. Πασχαλάκης και Ξαντινίδης οι πρωταγωνιστές της φάσης, επιθετικό φάουλ υπέδειξε ο διαιτητής.

13′ Διπλή ευκαιρία για Κόσμιο. Μετά από φάουλ του Μαυράκη ο Τσιντσάρης απέκρουσε σε κόρνερ. Με την εκτέλεση του κόρνερ η κεφαλιά του Ζάγγουλου φεύγει ελάχιστα άουτ.

17′ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Πασχαλάκη, απέκρουσε ο γκολκίπερ του Αετού.

18′ Ο Κοτόπουλος σκοράρει για το Άβατο μετά από σέντρα του Ζωσιμίδη, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σχεδόν αδιαμαρτύρητα δέχτηκαν την απόφαση οι Ξανθιώτες.

20′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Γιώργος Παυλίδης κάνει το 1-0 κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης.

25′ Εκτός από το Οφρύνιο, γκολ έχουμε και στις Σέρρες, με τον Πανσερραϊκό να προηγείται 2-0 της ΑΕ Καλαμπακίου.

30′ Μισή ώρα αγώνα χωρίς κάτι αξιοσημείωτο στα ματς των Κοσμίου & Ασπίδας.

38′ Ωραίο σουτ του Κούτρα για Άβατο, λίγο εξώ απ’ το δεξί δοκάρι του Μπαμπλή και άουτ.

42′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα! Ο Πασχαλάκης έβγαλε τη σέντρα, ο Ξαντινίδης σούταρε, απέκρουσε ο γκολκίπερ του Αετού και ο Τανζού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Λήξη ημιχρόνου στο Σιδηρόκαστρο, στο 0-0 Εθνικός & Κόσμιο. Τέλος και στην Ξάνθη, ισόπαλοι χωρίς τέρματα Άβατο και Εθνικός Αλεξ/πολης σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Ημίχρονο έχουμε τόσο στο Οφρύνιο όπου Αετός Ορφανού & Ορφέας Ξάνθης είναι ισόπαλοι 1-1, αλλά και στο Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης (0-0).

Στα άλλα παιχνίδια: Πανσερραϊκός – Καλαμπάκι 2-0, Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης 0-0 και Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα 0-0. Σε λίγο και πάλι κοντά σας για το β’ μέρος των αναμετρήσεων.

17:02 Έναρξη β’ μέρους.

46′ Αλλαγή για τον Αετό Ορφανού, στη θέση του Μαυρίδη ο Σερεφένιος.

46′ Στη θέση του Τσανακτσόγλου ο Τζιβανόπουλος για τον Κεραυνό Πέρνης.

48′ ΓΚΟΛ για Εθνικό Σιδηροκάστρου! Μετά από κόρνερ του Γεράκη, ο Τσάτμας κάνει το 1-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ Κοσμίου.

53′ Ευκαιρία για Άβατο με τον Ζωσιμίδη να πιάνει δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Μπαμπλής και στη συνέχεια επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκίπερ του Εθνικού.

54′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ασπίδα. Στη θέση του Δογανίδη που τραυματίστηκε μπαίνει ο Ανδρέου.

58′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Χιντ Ιμέρ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τορομανίδη στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και προηγείται πλέον 2-1 στην έδρα του Αετού Ορφανού.

58′ Αλλαγή για τον Εθνικό Αλεξ/πολης. Στη θέση του Μαρασλή ο Σάββας Σιδηρόπουλος.

60′ Έξω Δεληγιώργης και μέσα Κωνσταντίνου για τον Αετό Ορφανού.

60′ Καλή στιγμή για το Άβατο με Σιχλιμοίρη. Απέκρουσε ο γκολκίπερ του Εθνικού. Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Άρης.

65′ Έξω ο Μαλτέζος και μέσα ο Πεταλωτής για Εθνικό.

68′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Τρομερό γκολ του Σαρηγιαννίδη με σουτ έξω από την περιοχή στο «γ» της εστίας του Μπαμπλή. Άρης – Εθνικός 1-0.

70′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Τορομανίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 3-1! Πολύ κοντά στη νίκη οι Ξανθιώτες.

71′ Σουτ του Κωνσταντίνου μπλόκαρε ο Ρούφος.

73′ Έξω Τριάδης και μέσα Φανιάδης για Κόσμιο.

75′ Αλλαγή για τον Ορφέα, έξω Τανζού και μέσα Μπουνταγκίδης.

76′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Ο Ζωσιμίδης με πανέμορφο σουτ από τη γραμμή της περιοχής κάνει το 2-0 επί του Εθνικού.

79′ Αναγκαστική αλλαγή για Άβατο, στη θέση του Ψεμματά ο Μελισσόπουλος.

80′ Στη θέση του Ξαντινίδη ο Γιάννης Καραγκιόζης για Ορφέα.

80′ ΓΚΟΛ για την Ασπίδα Ξάνθης! Ο Παπαδόπουλος κάνει το 1-0 μέσα στον Κεραυνό Πέρνης! Χαμένο τετ α τετ στην αμέσως επόμενη φάση με τον Κατσή για τους Ξανθιώτες.

81′ Στη θέση του Τσεμπερίδη ο Παπίτσας για Σιδηρόκαστρο.

84′ Έξω Κοτόπουλος και μέσα Βαφειάδης για Άβατο.

86′ Στη θέση του Ιμέρ ο Βασίλης Καραγκιόζης.

88′ Τεράστια ευκαιρία για Κόσμιο. Ο πορτιέρο του Σιδηροκάστρου νικάει στο τετ α τετ τον Κυριακόπουλο.

88′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Δουμάνης με πέναλτι μειώνει σε 3-2 στο ματς με Ορφέα Ξάνθης.

89′ Έξω ο Ελέζι και μέσα ο Μήττας για Αετό.

90′ Μεγάλη φάση για Κόσμιο με τον Ρουμπιέ να σουτάρει λίγο άουτ.

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Μετά από λάθος του Μπαμπλή που στην προσπάθεια του να ντριπλάρει τον Ταχτσίδη έχασε την μπάλα, στη συνέχεια απέκρουσε το σουτ του και στη συνέχεια σε κενή εστία ο παίκτης του Α΄ρη κάνει το 3-0.

90+3′ Στη θέση του Τορομανίδη ο Ζιγκολάρι για Ορφέα.

Τέλος στα ματς! Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης  2-3, Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξ/πολης 3-0, Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-1 & Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0 στα παιχνίδια των ομάδων της Θράκης. Μείνετε συντονισμένοι, ακολουθούν στο SA όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του ομίλου μετά την 1η αγωνιστική.