Videos: Το τρίτο ημίχρονο της πρόκρισης του Αβάτου και οι δηλώσεις Μαραντά, Σαρηγιαννίδη, Μπόσβελη και Κατσούλη!

Πραγματοποιώντας παλικαρίσια εμφάνιση, μπροστά σε 3000 περίπου φιλάθλους, ο Άρης Αβάτου προκρίθηκε στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας επικρατώντας με 5-4 στα πέναλτι του Πλατανιά Χανίων! 1-1 έληξε η κανονική διάρκεια, σκορ το οποίο παρέμεινε και στην παράταση.

Με την ομάδα της Ξάνθης να βλέπει την κλήρωση να φέρνει στον δρόμο της τον Ολυμπιακό, τον Λεβαδειακό και την Παναχαϊκή ήδη ετοιμάζεται να για νέες ονειρικές εμπειρίες.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα της Κυριακής, ο προπονητής του Άρη Αβάτου Γιώργου Μαραντάς, ο ποδοσφαιριστής Πέτρος Σαρηγιαννίδης και ο Γενικός Αρχηγός των γηπεδούχων μίλησαν στο Sportsaddict για αυτή την ιστορική επιτυχία. Ενώ στο SA μίλησε και ο βοηθός προπονητή του Πλατανιά, Γιάννης Κατσούλης.

Δείτε όλα όσα είπαν στα βίντεο που ακολουθούν και είναι μια προσφορά του e-metafores.gr: