Με το δεξί στο Nations League η Εθνική ομάδα με βασικούς τους Μάνταλο και Τοροσίδη

Με θετικό τρόπο ξεκίνησε το Nations League η Εθνική ομάδα, καθώς επικράτησε 1-0 της Εσθονίας στο Ταλίν.

Ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ στο 14’ μετά από ασίστ του Μήτρογλου, ενώ ο μέσος του Ολυμπιακού είχε και δοκάρι στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Προβλημάτισε το σύνολο του Σκίμπε, κυρίως στο δεύτερο μέρος, όταν και δυσκολεύτηκε να κυκλοφορήσει την μπάλα.

Απειλητικοί οι Εσθονοί στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά η Εθνική μας κράτησε το προβάδισμα και πήρε τη νίκη (0-1) στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών της στο Nations League. Την Τρίτη το επόμενο παιχνίδι με την Ουγγαρία εκτός έδρας.

ΕΣΘΟΝΙΑ (Μάρτιν Ρέιμ): Ακσάλου, Καμς,  Μπαράνοβ, Βίμαν, Μετς, Πικ, Οζάμα (80′ Ταμ), Νμιτρίγεβ, Λουτς (85′ Πούρι), Βασίλιεβ,  Ανιέρ (64′ Ζενιόβ).

ΕΛΛΑΔΑ (Μίχαελ Σκίμπε): Μπάρκας, Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Λυκογιάννης, Μπουχαλάκης (78′ Τζιόλης), Κουρμπέλης, Πέλκας (90’+1′ Κουλούρης), Μάνταλος, Φορτούνης, Μήτρογλου (51′ Μπακασέτας).