Φιλική πεντάρα του Ορφέα Ξάνθης επί του Κεραυνού Πέρνης!

Εντυπωσιακή φιλική νίκη σημείωσε η ομάδα του Ορφέα Ξάνθης που επικράτησε με 5-1 του Κεραυνού Πέρνης σε φιλικό ματς που έγινε στην Λευκόπετρα Ξάνθης

Η ομάδα της Ξάνθης μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο πρώτο 10λεπτο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων χάρις τα τέρματα του Χαλίλ Ιμπράμ στο 4′ και του Χατζηπαπά στο 8′. Στο 16′ ο Κωσνταντάρας μείωσε για τον Κεραυνό, με την ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή να κάνει ακόμη ένα εντυπωσιακό πεντάλεπτο σκοράροντας ακόμη δύο  φορές πριν το φινάλε του πρώτου μέρους.

Αρχικά με τον Χατζηπαπά στο 26′ και τον Ξαντινίδη στο 30′ που διαμόρφωσαν το 4-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Ξάνθης μπήκε εκ νέου πολύ δυνατά και στο 51′ με σκορερ ξανά τον Ξαντινίδη διαμορφώθηκε το τελικό 5-1.

Πολύ θετική εμφάνιση για τον Ορφέα που πλέον στρέφει την προσοχή του στο Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης ακι το ματς της Κυριακής στην Μάνδρα. Πολλά παράπονα απο την αμυντική λειτουργεία της ομάδας του είχε ο Γιάννη Μαλαματάς που δεν είχε στην διάθεση του τους βασικούς ξανθιώτες Γεωργούση, Σουκρήογλου και Τσανακτσόγλου

Για την ομάδα του Ορφέα Ξάνθης αγωνίστηκαν οι: Ρούφος, Καραγκιόζης Β., Μακράκης, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χαλίλ Ιμπράμ, Μαυρόπουλος, Χατζηπαπάς, Τορομανίδης, Ξαντινίδης, Χίντ Ιμέρ. Ενώ αγωνίστηκαν οι: Τσιτάκ, Πασχαλάκης, Καλλίδης, Αδαμαντίου, Ζυγκολάρι, Αμανατίδης και Ντιράρ

Για τον Κεραυνό Πέρνης ο Γιάννης Μαλαματάς ξεκίνησε με τους: Θαλασσινό, Κωνσταντάρας, Λεγάτος, Μπαντάνης, Μαρκάκης, Λάσπατζης, Τσάκωνας, Μπουλγκούρας, Χαρίτιδης, Γεωργιάδης, Γκεοργκίφ. Ενώ ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι: Κριεζής, Τζιβανόπουλος, Μανδυνόπουλος, και ένας υπο δοκιμή ποδοσφαιριστής.