LIVE: Λεπτό προς λεπτό οι αγώνες Φερών, Σιδηροχωρίου & Αβάτου στο Κύπελλο Ελλάδας!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας και φυσικά των ομάδων της Θράκης.

Λεπτό προς λεπτό θα σας ενημερώνουμε για τα ματς Απόλλων Παραλιμνίου – Θράκη Φερών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΟ Καρδίας & Άρης Αβάτου – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου.

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια που διεξάγονται σήμερα για το Κύπελλο και οι διαιτητές με ένα κλικ εδώ!

Θυμηθείτε την αποστολή της Θράκης Φερών για το σημερινό ματς εδώ!

Θυμηθείτε την αποστολή της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου για το το σημερινό ματς εδώ!

Θυμηθείτε την αποστολή του Άρη Αβάτου για το σημερινό ματς εδώ!

Πάμε στις συνθέσεις τον ομάδων…

Αναλυτικά οι παίκτες που έχει επιλέξει ο Γιώργος Μαραντάς για την 11άδα του Άρη Αβάτου:

Αμουτζάκης, Μελισσόπουλος Μ., Ψεμματάς, Μίλλερ, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Ζωσιμίδης, Σαρηγιαννίδης, Κοτόπουλος, Γκέκας, Δόντσος.

Στον πάγκο είναι οι: Σιχλιμοίρης, Βαφειάδης, Παπαδιώτης, Κατσαρέας, Κούτρας, Μελισσόπουλος Ν., Λαζαρίδης.

Αναλυτικά η 11άδα του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου:

Τσιλιγγιρίδης, Τσιτλακίδης, Σταλίκας, Τσαουσίδης, Παπαδόπουλος, Καλαϊτζίδης, Μητράκας, Τουλκερίδης, Κωστόπουλος, Παπαστεργίου, Παρδάλας.

Στον πάγκο είναι οι: Βαφειάδης Γ., Παππάς, Λιάγκας, Μιχαηλίδης, Ανδρεάκος, Καλαϊτζίδης Γ. Καραμανώλης.

Αναλυτικά οι παίκτες που έχει επιλέξει ο Γιάννης Αναστασιάδης για την 11άδα της Θράκης Φερών:

Κυριακίδης, Κολγκέκα, Μαυρομάτης, Βάρναλης, Γκάκιος, Ιγνατιάδης, Πολίδης, Σιδηρόπουλος Α., Παγωνίδης, Ντόλας, Μπόρας.

Στον πάγκο είναι οι: Βαφειάδης, Καλομπρατσίδης, Ινδός, Πολυμάνης, Μπακιρτζόπουλος, Φωτακίδης, Τσιπλάκης.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Παραλιμνίου:

Γουναρίδης, Λιάρας, Τσαούσης, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου Κ., Παναγιωτίδης, Καριοφύλλης Ι., Κεχαγιάς, Μπονέρης Μουτεσίδης.

Στον πάγκο: Δέντσας, Μεταλλίδης, Τάκας, Σαββίδης, Καριοφύλλης Β, Τριανταφύλλου Δ., Κλειτσιώτης

Η ενδεκάδα της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου:

Κορωνάκης, Λάσκαρης, Παππούς, Λεφής, Πλασταράς, Κούτρας, Πασχάλης, Γάιδας, Αθανασιάδης, Κρασώνης, Παπαπακωνσταντίνου.

Στον πάγκο είναι οι: Ανδρέου, Τσιπλακίδης, Κοσίης, Κελεσίδης, Αμοιρόπουλος, Γκιουρτσίδης, Χάιδος.

Η ενδεκάδα του ΑΟ Καρδίας:

Αθανασίου, Ταχματζίδης, Καλογρίδης, Φουτσιτζής, Μπουλιώνης, Μελίδης, Τουρσίδης, Σαλούκας, Θεολόγου, Εμμανουηλίδης, Αρμενάκης.

17:05 Έναρξη των αγώνων.

17:10 Ένα ακυρωθέν γκολ και ένα τετ α τετ το οποίο απέκρουσε ο Κορωνάκης, οι φάσεις στο ματς στην Κομοτηνή μέχρι στιγμής. Αμφότερες για την Καρδία.

17:28 Ο Απόλλων Παραλιμνίου προηγείται 2-0 της Θράκης Φερών με δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά (25′ Μερεσιώτης & 28′ Κεχαγιάς). Στο 0-0 τα άλλα δύο ματς των ομάδων της Θράκης.

17:29 Καλή φάση για το Άβατο με τον Ταχτσίδη να σουτάρει άουτ. Διάλειμμα ενός λεπτού για να πάρουν ανάσες για να πιουν νερό οι παίκτες των δύο ομάδων.

17:38 Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου, μετά από σέντρα του Γκέκα, ο τερματοφύλακας θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17:45 Αναγκαστική αλλαγή για Εθνικό Κεραμιδίου, στη θέση του Τουλκερίδη ο Καραμανώλης.

17:48 Μεγάλα ποσοστά κατοχής του Αβάτου που πιέζει, πολύ γρήγοροι και επικίνδυνοι στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι.

17:50 Με 10 παίκτες ο Εθνικός μετά από αποβολή με δεύτερη κίτρινη του αρχηγού Τσαουσίδη.

17:51 Δύο μεγάλες ευκαιρίες για το Σιδηροχώρι με πρωταγωνιστή τον Αθανασιάδη. Στο πρώτο σουτ που επιχείρησε η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στο δεύτερο ο τερματοφύλακας της Καρδίας απέκρουσε σωτήρια.

Ημίχρονα στα παιχνίδια: Απόλλων Παραλιμνίου – Θράκη Φερών 2-0, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΟ Καρδίας 0-0, Άρης Αβάτου – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 0-0.

18:10 Έναρξη β’ μέρους.

18:11 Αλλαγή για τις Φέρες, έξω Ιγνατιάδης και μέσα Καλομπρατσίδης.

18:23 Αλλαγή για τον Εθνικό Κιμμερίου, στη θέση του Παπαστεργίου ο Παππάς.

18:28 Αλλαγές για το Σιδηροχώρι. Έξω Πασχάλης & Αθανασιάδης και μέσα Κοσίης & Ανδρέου.

18:29 Πρώτη αλλαγή για Άβατο, στη θέση του Γκέκα, ο Νίκος Μελισσόπουλος.

18:29 Αναγκαστική αλλαγή για τις Φέρες. Στη θέση του Ντόλα που τραυματίστηκε μετά από γονατιά στο κεφάλι και θα χρειαστεί ράμματα, ο Ινδός.

18:30 Γκολ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και 3-0.

18:35 ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Ο Δόντσος με προβολή μετά από σέντρα κάνει το 1-0!

18:39 Έξω Κολγκέκα και μέσα Καλομπρατσίδης για τη Θράκη Φερών.

18:45 Αλλαγή για Άβατο, στη θέση του Ζωσιμίδη ο Σιχλοιμίρης.

18:47 Ο Απόλλων Παραλιμνίου κάνει το 4-0 κόντρα στην Θράκη Φερών.

18:49 Έξω Παρδάλας και μέσα Λιάγκας για Εθνικό Κιμμερίου. Για το Άβατο στη θέση του Μιχάλη Μελισσόπουλου ο Παπαδιώτης. Ολοκληρώνουν έτσι τις αλλαγές τους οι δύο ομάδες.

18:53 Λήξη του αγώνα στις Σέρρες. Απόλλων Παραλιμνίου – Θράκη Φερών 4-0 και αποκλεισμός για την κυπελλούχο Έβρου.

18:59 Έληξε το ματς και στην Ξάνθη. Μεγάλη πρόκριση για τον Άρη Αβάτου επικρατώντας 1-0 του Εθνικού Ν. Κιμμερίου.

19:00 Τέλος κανονικής διάρκειας στην Κομοτηνή. Στο 0-0 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και ΑΟ Καρδίας, με το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση.

19: 07 Έναρξη παράτασης στο ματς της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου με τον ΑΟ Καρδίας.

19:24 Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση της παράτασης, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο γκολ.

19:35 Τέλος και στην παράταση. Στο 0-0 οι δύο ομάδες που οδηγούνται στα πέναλτι!

19:48 0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 2-3, 3-3 μετά από 5 πέναλτι και τώρα «ξαφνικός θάνατος»!

19:49 4-3, 4-4, 4-5 και πρόκριση για την Καρδία στην επόμενη φάση. Συγκλονιστικό φινάλε, με το Σιδηροχώρι να χάνει 3 πέναλτι και την Καρδία 2. Στο τελευταίο πέναλτι με το οποίο πήρε τη νίκη η Καρδία, ο γκολκίπερ της Δόξας Γουναρίδης βρήκε τη μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει.

Ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας σε αυτό το πρώτο live της φετινής σεζόν…