Φιλική νίκη με απώλεια για τον Ορφέα Ξάνθης κόντρα στην Αναγέννηση Θαλασσιάς!(+pic)

Επιστροφή στις νίκες στα φιλικά για τον Ορφέα Ξάνθης, που μετά το παιχνίδι με τον ΑΟΞ υποδέχθηκε στο γήπεδο της Λευκόπετρας την Αναγέννηση Θαλασσιάς την οποία κέρδισε με 2-0 με τέρματα των Μαυρόπουλου και Μεκερά στα τελειώματα των ημιχρόνων. Ανησύχησαν στον Ορφέα απο τον τραυματισμό στο γόνατο του Γιάννη Καραγκιόζη που έγινε αλλαγή για προληπτικούς λόγους

Το παιχνίδι παρά την ζέστη ήταν αρκετά καλό, με στιγμές εκατέρωθεν με την Θαλασσιά να βγάζει στο γήπεδο εξαιρετικά δείγματα ενώ ο Ορφέας όσο  περνούσε η ώρα ανέβαζε την πίεση του καταφέρνοντας τελικά στο 44′ με τον Μαυρόπουλο να ανοίξει το σκορ. Ισορροπημένο το ματς και στο δεύτερο μέρος με τον Μπάμπη Χατζημεστή να δίνει χρόνο συμμετοχής και στους μικρούς της ομάδας, με τους “κιτρινόμαυρους” να καταφέρνουν τελικά στο 89′ να κάνουν δύο τα τέρματα τους με σουτ του Μεκερά.

Στα μισά του δεύτερο μέρος αποχώρησε με χτύπημα στο γόνατο ο Γιάννης Καραγκιόζης, που θα εξεταστεί και θα διαπιστωθεί η κατάσταση, με τους ανθρώπους του Ορφέα να δηλώνουν αισιόδοξοι. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στέλιος Ζαφειρίου με βοηθούς τους Σπάρταλη και Πεχλεβανούδη. Επόμενο τεστ για τον Ορφέα την Παρασκευή κόντρα στον Άρη Πετεινού

Για την ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή ξεκίνησαν οι: Αθανασίου, Καραγκιόζης Β., Τζαμπάζ Χακή, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Κατρανίτσας, Χατζηπαπάς, Χιντ Ιμέρ, Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού, Πασχαλάκης. Ενώ στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Ρούφος, Μπαϊρακτάρ, Βουλγαρίδης, Ζυγκολάρης, Καραγκιόζης Γ., Αδαμαντίου, Γκιτά, Αμανατίδης, Καλλίδης και Μεκερά

Για την Αναγέννηση Θαλασσιάς ο Τάσος Κελλίδης ξεκίνησε με τους: Μπαξεβανίδη, Βασιλειάδη Γ., Πεντεζίδη, Κελλίδη Ν., Σαρηγιαννίδη Αλ., Τουργαΐδη Κ., Δελητζόγλου, Κιαχίδη, Καζάκη, Κουτσομιχάλη, Κοτζάκελη. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ηλιάσκος, Μπίκος, Μπάρκας, Ισάογλου, Λιαπάκης, Σαλήογλου Τ., Μουζαφέρ και Τσάκαλος