Υποψήφια Αθλήτρια της χρονιάς: Σεμιχά Ριζάογλου

Το SportsAddict.gr πλησιάζοντας στα 2 χρόνια από την ίδρυση του και έχοντας γίνει η αγαπημένη σας συνήθεια για την αθλητική σας ενημέρωση, δίνει σε όλους εσάς τους αναγνώστες την ευκαιρία να αναδείξετε τους κορυφαίους στον αθλητισμό της Θράκης για τη σεζόν 2017-18 και χαρίζει πλούσια δώρα!

Σήμερα θα σας παρουσιάσουμε την υποψήφια για καλύτερη αθλήτρια της χρονιάς, Σεμιχά Ριζάογλου!

Η ξανθιώτισσα παραολυμπιονίκης και κάτοχος Πανελληνίων ρεκόρ, του Ηρόδικου Κομοτηνής τη φετινή σεζόν κατάφερε με το πάθος της για τον αθλητισμό και με τις επιδόσεις της, μάλιστα όχι στην κολύμβηση που μας έχει συνηθίσει τα προηγούμενα χρόνια αλλά στο para badminton οπού ετοιμάζεται να αγωνιστεί στην τρίτη διαδοχική παραολυμπιάδα, να εξασφαλίσει μία θέση στην κατηγορία αθλήτρια της χρονιάς

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παρα-Μπάντμιντον που διεξήχθη στην Αθήνα, η Σεμιχά κέρδισε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία WH1(μεικτό), ενώ στα ζευγάρια κατέκτησε ακόμη ένα ασημένιο μαζί με τον αθλητή του Ηφαίστου Σταμάτη (Θυμηθείτε εδώ).

Επιπλέον για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παρα-Μπάντμιντον 2018 που διεξήχθη αυτή τη φορά στην πρωτεύουσα της Ροδόπης η αθλήτρια του Ηρόδικου κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια, ένα στην κατηγορία WH1 και ένα στην κατηγορία μεικτό διπλό (Θυμηθείτε εδώ).