«Αργυροί» οι Ποιμενίδης/Μύρος & «χάλκινοι» οι Χατζίδης/Τέλιος στο Πανελλήνιο Εφήβων!

Διπλή εκπροσώπηση είχε στα μετάλλια η Θράκη, στο Final 4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach Volley Εφήβων.

Οι Εβρίτες Δημήτρης Μύρος & Χρήστος Ποιμενίδης και Γιώργος Τέλιος & Λάμπρος Χατζίδης, κατέκτησαν την 2η και 3η θέση αντίστοιχα.

Οι Μύρος/Ποιμενίδης έφτασαν μέχρι τον τελικό όπου και ηττήθηκαν με 2-0 (21-17, 21-17) από τους αδερφούς Χανδρινούς. Οι Χατζίδης/Τέλιος πήραν το χάλκινο νικώντας στον μικρό τελικό τους Θεοδόση Γαληρόπουλο και Νικηφόρο Γκότση με 2-0 (21-16, 21-16) σετ.

Συγχαρητήρια ανακοίνωση για τους 4 αθλητές εξέδωσε η ΕΣΠΕΘΡ:

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. της Ε.Σ.ΠΕ. ΘΡΑΚΗΣ-ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, συγχαίρουν τον Χρήστο Ποιμενίδη και τον Δημήτρη ΜΥΡΟ, για την κατάκτηση της δεύτερης πανελλήνιας νίκης, στους τελικούς της κατηγορίας Κ19 Juniors ΕΦΗΒΩΝ, του πρωταθλήματος beach volley 2018, που έγινε το Σαββατοκύριακο, στις Ράχες Φθιώτιδος.
Συγχαρητήρια και στον Λάμπρο ΧΑΤΖΙΔΗ με τον Γιώργο ΤΕΛΙΟ, για την κατάκτηση της τρίτης θέσης στο ίδιο πρωτάθλημα.