Ακόμη δύο μετάλλια για Παπαϊωάννου και Παπούτσογλου του Διομήδη Ξάνθης!

Δύο ασημένια μετάλλια και εξαιρετικές επιδόσεις ήταν ο απολογισμός των δύο αθλητών του Διομήδη Ξάνθης που πήραν μέρος την Τετάρτη στον αγώνα του ελληνικού γκραν πρι κλασικού αθλητισμού με την ονομασία «Δαβιτζόγλεια»

Εκπληκτική ήταν η παρουσία της σφαιροβόλου του συλλόγου Ευαγγελίας Παπαϊωάννου η οποία κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την 2η θέση στην σφαιροβολία γυναικών με βολή στα 12.91 μέτρα. Ενώ πολύ καλή εμφάνιση είχε και ο σπρίντερ, Μιχάλης Παπουτσόγλου που αγωνίστηκε στην μεγάλη κατηγορία, και σημείωσε εξαιρετικές επιδόσεις στα αγωνίσματα των 100 και 200 μέτρων. Συγκεκριμένα στο αγώνισμα των 200 μέτρων πέτυχε χρόνο ‪22:19‬ κατακτώντας ανάμεσα σε 17 αθλητές το αργυρό μετάλλιο και την 2η θέση, ενώ στο αγώνισμα των 100 μέτρων πέτυχε χρόνο 10:98 τερματίζοντας στην τέταρτη θέση ανάμεσα σε 16 αθλητές.