LIVE: Παρακολουθείστε την εξέλιξη του «ημιτελικού» Θράκη – Ξάνθη για το Regions Cup!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Το SportsAddict θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου του Regions Cup ανάμεσα στην ΕΠΣ Θράκης και την ΕΠΣ Ξάνθης που αρχίζει στις 17:00 στο στάδιο «Φώτης Κοσμάς» της Αλεξανδρούπολης.

Το σημερινό ματς που θα μπορούσε να θεωρηθεί ο ημιτελικός του Α’ ομίλου, θα κρίνει το ποια από τις δύο ομάδες θα προκριθεί στον τελικό όπου και θα αντιμετωπίσει όπως όλα δείχνουν την Εύβοια που είναι το φαβορί του Β’ ομίλου.

Η ομάδα της Ροδόπης για να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό θέλει μόνο τη νίκη, ενώ οι Ξανθιώτες προκρίνονται και με την ισοπαλία.

Θυμηθείτε το πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στους δύο ομίλους μέχρι στιγμής με ένα κλικ εδώ.

Θυμηθείτε την αποστολή της ΕΠΣ Ξάνθης για το σημερινό ματς με ένα κλικ εδώ.

Θυμηθείτε την αποστολή της ΕΠΣ Θράκης για το σημερινό ματς με ένα κλικ εδώ.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βασίλης Σιμίδης και βοηθοί του οι Ναζιρόπουλος & Καραΐσκος, όλοι από την ΕΠΣ Έβρου.

Παμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ: Κορωνάκης, Πότσης, Χαρταλάμης, Σιδηρόπουλος, Αγγελής, Γάιδης, Μουρατίδης, Βελη Χακάν, Αμέ Ερκάν, Βάσκος, Χατζήπαππας.

Στον πάγκο είναι οι: Παπαρούνας, Κοΐσης, Κυριακόπουλος, Βασιλείου, Καραθανάσης, Αλεξακούδης, Καμζέλας.

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Μπουνταγκίδης Αλ., Σαρηγγιανίδης Αλ., Ταχτσίδης, Κούτρας, Μαυρόπουλος, Μπουνταγκίδης Γ., Κυριαζίδης, Καραγκιόζης Ι., Κοτόπουλος.

Στον πάγκο είναι οι: Σαρηγιαννίδης, Κοτσακέλης, Κωφίδης, Μουαμέρογλου, Τουργαΐδης, Λαζαρίδης, Γκέκας.

16:55 Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες, με τον κόσμο πάντως μέχρι στιγμής στις εξέδρες να είναι λιγοστός.

17:11 Με μία μικρή καθυστέρηση 11 λεπτών από την προγραμματισμένη ώρα έναρξης, αρχίζει το ματς.

2′ Πρώτη φάση στο ματς και είναι για την ΕΠΣ Θράκης. Ο Χατζήπαππας βρέθηκε απέναντι στον γκολκίπερ της Ξάνθης, σούταρε αλλά ο Ρούφος απέκρουσε και στη συνέχεια μπλόκαρε τη μπάλα.

7′ Ωραία μπαλιά για τον Χατζήππαπα, αυτός για λίγο δεν  μπορεί να βρει τη μπάλα με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Ρούφος.

10′ Με κεφαλιά του Βάσκου απειλεί η ομάδα της Ροδόπης, αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει ο Ρούφος.

11′ Έχει μπει καλύτερα και είναι σαφώς πιο επικίνδυνη σε αυτά τα πρώτα λεπτά η ΕΠΣ Θράκης.

19′ Συνεχίζει να ψάχνει το γκολ η ΕΠΣ Θράκης, με την ξανθιώτικη ομάδα να μην μπορεί να κρατήσει μέχρι στιγμής τη μπάλα.

23′ Πρώτη αξιόλογη φάση για την Ξάνθη με τον Μπουνταγκίδη να δοκιμάζει μία σέντρα σουτ που έφυγε άουτ.

25′ Το παιχνίδι παρακολουθούν από τις εξέδρες του σταδίου της Αλεξανδρούπολης οι δύο πρόεδροι των ενώσεων Μάνος Γαβριηλίδης και Γιώργος Πανίδης.

35′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκιόζη άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Κορωνάκης.

40′ Σουτ του Βάσκου χωρίς δύναμη μπλοκάρει ο Ρούφος.

44′ Μακρινό σουτ του Καραγκιόζη άουτ.

45′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κοτόπουλο για την Ξάνθη. Ο επιθετικός του Άρη Αβάτου πήγε να κρεμάσει τον Κορωνάκη αλλά σούταρε άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Αλεξανδρούπολη. Στο 0-0 οι δύο ομάδες.

18:12 Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

52′ Αλλαγή για την ΕΠΣ Ξάνθης. Στη θέση του Κοτόπουλου ο Σαρηγιαννίδης.

55′ Αλλαγή για την ΕΠΣ Θράκης. Έξω ο Μουρατίδης και μέσα ο Κυριακόπουλος.

57′ Δεύτερη αλλαγή για την ΕΠΣ Ξάνθης. Στη θέση του Κυριαζίδη ο Τουργαΐδης.

62′ Ευκαιρία για την Ξάνθη. Μετά από χαμηλή σέντρα του Μπουνταγκίδη, ο Σιδηρόπουλος λίγο έλειψε να πετύχει αυτογκόλ, αλλά ο Κορωνάκης μπλόκαρε την προβολή του.

66′ Αλλαγή για την Θράκη, έξω ο Χακάν και μέσα ο Βασιλείου. Αλλαγή και για την Ξάνθη, στη θέση του Μπουνταγκίδη ο Κωφίδης.

71′ Από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή, ο Σαρηγιαννίδης χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει για την Ξάνθη.

76′ Αλλαγή από τον κ. Κουτσογιάννη για την ΕΠΣ Θράκης, στη θέση του Ερκάν ο Καμζέλας.

84′ Αλλαγή για την Θράκη. Στη θέση του Χαρταλάμη ο Αλεξανκούδης.

86′ Κεφαλιά του Γάιδα μετά από κόρνερ άουτ η μπάλα.

Τέλος στο ματς! ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Ξάνθης 0-0 και πρόκριση για τους Ξανθιώτες στον τελικό του Regions Cup!