Προηγήθηκε αλλά ηττήθηκε τελικά το 3ο ΓΕΛ Αλεξ/πολης και θα διεκδικήσει την 3η θέση στο Πανελλήνιο

Την ήττα με 3-1 σετ από τη Σχολή Μωραΐτη γνώρισε το 3ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης στα ημιτελικά του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Βόλεϊ που διεξάγεται στην Κύπρο.

Το 3ο ΓΕΛ έκανε πολύ καλό ξεκίνημα στο ματς, ενώ στη συνέχεια το σχολείο της Αθήνας ισοφάρισε δύσκολα. Η Σχολή Μωραΐτη πήρε τον έλεγχο από το τρίτο σετ και έφτασε στη νίκη.

Πλέον οι Εβρίτεςς θα διεκδικήσουν την 3η θέση σε ματς που θα γίνει αύριο Τρίτη στις 11:30 στο Θεμιστόκλειο Αθλητικό Κέντρο κόντρα στον ηττημένο της αναμέτρησης Grammar School Λεμεσού – Παπαχαραλάμπειο που είναι σε εξέλιξη.

Τα σετ: 23-25, 25-23, 25-13, 25-16

Λύκειο Σχολής Μωραίτη (Κ.Παπακωνσταντίνου): 5. Χ.Ηλιακόπουλος, 15. Ν.Ηλιακόπουλος, 13. Ανδρεόπουλος, 4. Χάκας, 2. Δοροβάτας, 7. Στράτος, (λίμπερο νο.10 Σωνάκης), (λίμπερο νο.11 Κωνσταντίνου), (8. Κοσμάς 1. Μανώλαρος, 6. Αλεξόπουλος, 12. Κανιώρης, 3. Μάρης, 14. Μπουγάτσος).

3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης (Χρ.Γκαρνέτας): 17. Ανδραβίζος, 2. Δημητριάδης, 20. Ραπτόπουλος, 7. Ποιμενίδης, 10. Αλεξάκης, 18. Παπάζογλου, (Λίμπερο νο.3 Μύρος), (Λίμπερο νο.5 Μορφίνης), (1. Βαφειάδης, 8. Χατζίδης, 9. Πιτακούδης, 11. Γκιδίκας, 4. Φωτακίδης, 14. Γκότοβος).