Λύγισαν στο δεύτερο από τον ΠΑΟΚ οι Νέοι της Ξάνθης

Στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων η Κ-20 της Ξάνθης αντιμετώπισε το Σάββατο το μεσημέρι στο αθλητικό κέντρο Lolas, την πρωτοπόρο ομάδα της βαθμολογίας ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-0 καθώς σκόραραν στις καθυστερήσεις του α’ μέρους (46′), στο ξεκίνημα της επανάληψης (51′) και στο 63′ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ απέναντι στους φιλοξενούμενους που ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Χασάνογλου.

Οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη βρίσκονται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 36 βαθμούς. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αστέριος Μπαλασας (Παπαδόπουλος – Παπαδοπούλου) της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΑΟ Ξάνθη: Ζουρνατζίδης, Γιανναράκης, Πεταλωτής, Χασάνογλου, Τριανταφύλλου, Θεοφυλάκης (63′ Ιωάννου), Τσέλα (75′ Πατσιώρας), Αγγελόπουλος, Τσάπαρης, Σουλεϊμάν (88′ Γκίκας), Σαμπανίδης.