Εντυπωσιακή παρουσία με τρία μετάλλια για το Δημοκρίτειο Κομοτηνής στο διεθνές τουρνουά του Ταλίν!

Γεμάτη μετάλλια επέστρεψε η πολυμελής αποστολή της Εθνικής Παίδων, που ταξίδεψε στην πρωτεύουσα της Εσθονίας, μαζί με τρεις αθλητές και του Δημοκρίτειου Κομοτηνής που συνοδευόταν  απο τον Γιάννη Μπάρμπα .

Πιο συγκεκριμένα η Ελληνική αποστολή συνολικά κατέκτησε 8 μετάλλια(3 χρυσά, 1 ασημένιο και 4 χάλκινα) απο τα οποία μάλιστα τα τρια προήλθαν απο τους νεαρούς Θρακιώτες παλαιστές.

Πιο συγκεκριμένα η Νικολέτα Μπάρμπα, που ήταν και σημαιοφόρος της Ελληνικής αποστολής, συνέχισε τις εκπληκτικές της εμφανίσεις κατακτώντας την πρώτη θέση  στα 66 κιλά, ενώ εξαιρετικά τα πήγε και η Αγάπη Αμπελίδου(φωτο κάτω) που παρότι απο τις πιο μικρές της κατηγορίας της κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 38κιλά. Τις πολύ καλές του εμφανίσεις συνέχισε και ο Χαράλαμπος Αυτοφορίδης(φωτο πανω) που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 80κιλά, ανάμεσα σε 21 αθλητές!

Δείτε αναλυτικά τις επιδόσεις των Ελλήνων αθλητών ΕΔΩ.