Κυπελλούχος ΕΠΣ Θράκης για 2η φορά στην ιστορία της η Δόξα Προσκυνητών!

Σε έναν απίστευτο σε εξέλιξη τελικό που κρίθηκε στα πέναλτι, η Δόξα Προσκυνητών κατέκτησε για 2η φορά στην ιστορία της και πρώτη μετά το 2015 το Κύπελλο ΕΠΣ Θράκης.

Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου προηγήθηκε χάρη σε γκολ του Μίλλερ στο 43′, αλλά με τέρμα του Βάσκου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η αναμέτρηση οδηγήθηκε σε παράταση με το σκορ στο 1-1. Εκεί οι ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα και έτσι ακολούθησε η διαδικασία των πέναλτι. Στην «ρώσικη ρουλέτα», μετά από 5 εύστοχα πέναλτι για την κάθε ομάδα, ο Νικολίτσας απέκρουσε το σουτ του Κρασσώνη και ο Δραγανίδης σκόραρε για τους Προσκυνητές κάνοντας το 6-5 και δίνοντας την κούπα στην ομάδα του!

Θυμηθείτε την ζωντανή ροή του τελικού εδώ!

Σε επόμενες αναρτήσεις θα ακολουθήσει πλούσιο ρεπορτάζ αλλά και φωτορεπορτάζ από τον Μεγάλο Τελικό και την απονομή!