LIVE: Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 17ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Το SportsAddict για ακόμη μία Κυριακή σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τη δράση από τους αγώνες του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης, Δόξα Προσκυνητών-Α.Ο Καβάλα, Αετός Ορφανού-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου, ΑΕ Διδυμοτείχου-Ελπίς Σκουτάρεως, Άρης Αβάτου-Μ.Α Καρπερής & Μ.Α Ξηροποτάμου-Ορφέας Puma Ξάνθης.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Βλαδίμηρος Αρζίδης, Κώστας Νασούδης & Δημήτρης Παναγιωτάκος.

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

Δόξα Προσκυνητών-Α.Ο Καβάλα

Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)

Βοηθοί: Εμπλιούκ-Εμίν Κεχαγιά (Ξάνθης)

Αετός Ορφανού-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Διαιτητής: Χάψας (Σερρών)

Βοηθοί: Ανατασιάδης (Σερρών)-Οικονομίδης (Δράμας)

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης-Γκοντόλιας (Ξάνθης)

Πάμε να ξεκινήσουμε με τις συνθέσεις των ομάδων:

Αετός: Μώραλης, Ζαρωτιάδης, Κάπατζης, Μήτας, Σταμάτης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Τζαμπέγια Φ., Δούμπλατζης, Σαλπιγγίδης, Ρίντα.
Στον πάγκο: Σαββατιανός, Ευκαρπίδης, Παυλίδης, Τοπαλίδης, Βουντούνας, Μαυρίδης, Τζαμπέγια Γ.

Σιδηροχώρι: Συνοδινός, Παρασκευόπουλος, Πλασταράς, Μίλερ, Γάιδας, Κούτρας, Στοΐνοβιτς, Ανυφαντάκης, Μαυράκης, Πανουργιάς, Κοσίης.
Στον πάγκο: Λεφής, Χατζήπαπα, Μουρατίδης, Κορωνάκης, Αλεξακούδης, Σαμαράς, Ξενοδοχίδης Γ.

ΑΕΔ: Συριτούδης Κ., Θάνος, Παντελίδης, Πατιαλιάκας, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Καπετανίδης, Γιαννόπουλος, Σουλεϊμαν.
Στον πάγκο: Αλεξακίδης, Ζαφειρόπουλος, Καζάλας, Συριτούδης Α., Σιμτσάκης, Ιντζές, Τζανετάκος

Ελπίς: Ταταρίδης, Γεωργιάδης, Σαϊνατούδης, Κασμερίδης, Μουσικάκης, Νικολίτσας, Παναγιωτίδης, Νικολαΐδης, Γεράκης, Κεχαγιάς, Στεφανίδης.
Στον πάγκο:Αγγελίδης, Γρατσάκης, Καπετάνος, Γιαννακίδης, Ζυγκερίδης, Παπαβασιλείου, Ταχματζίδης.

Άρης: Αμουτζάκης, Μελισσόπουλος Η., Ψεμματάς, Ταχτσίδης, Παπαδιώτης, Δόντσος, Γκέκας, Ευθυμιάδης, Λαζαρίδης, Χαριτίδης, Σαρηγιαννίδης.
Στον πάγκο: Τουργαΐδης, Βαφειάδης, Κουτίνης, Εμίνογλου, Μπουνταγκίδης, Κοτόπουλος, Κελεσιάδης.

Καρπερή: Μπρόκος, Παπανικολάου, Νέδος, Ζάντσιος, Μάνος, Νικολίτσας, Τουνουσίδης, Μπίντσης, Κούτλας, Μαυρουδής, Μπάρδας.
Στον πάγκο: Γκλαβίνης, Μόσχος, Κυρικτσής, Κασίμης, Σεπαλμπατζίδης.

Προσκυνητές: Νικολίτσας, Γιότσης, Κελεσίδης, Καραγιαννίδης, Μόσχος, Τρίχας, Βελή, Παγώνης, Σιχλιμοίρης, Δραγανίδης, Τσορτανίδης.
Στον πάγκο: Ζήνονος, Γκαρνάκης, Γιολδάσης, Γιαννακίδης, Πατούλιας, Βάσκος, Κρεμμύδας.

Καβάλα: Δήμιζας, Ηλιάδης, Λυμπεράκης, Παπαστεριανός, Σέχου, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Ξομπλιός, Αδαμάκης, Πάλλας, Ντουρτμές.
Στον πάγκο: Κέρθι, Μπλιός, Βαλαβανόπουλος, Παγκάκης, Θωμαΐδης, Περσίδης, Παυλίδης.

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ορφέας Ξάνθης

Ξηροπόταμος: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Γκαρακλίδης, Τσιάρας, Βουτσινάς, Καράμπελας, Μπάμπουρας, Παπίτσας, Κουμπρόγλου, Μπερούκας.
Στον πάγκο: Βραμέντζαλης, Δημητριάδης, Καραγκιοζίδης, Ζιάκας, Πετρόπουλος, Αμανατίδης, Γκόγκας

Ορφέας: Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Μαλαδένης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Ξαντινίδης, Μπουνταγκίδης, Χίντ Ιμέρ, Καραγκιόζης Γ., Πασχαλάκης.
Στον πάγκο: Μουμίνογλου, Τορομανίδης, Χαλίλ Ιμπράμ, Αθανασίου, Χατζηπαππάς, Ζιγκολάρι και Μπαϊρακτάρ.

14:55 Μία πολύ όμορφη στιγμή στην Ξάνθη, με τους παίκτες του Αβάτου να δίνουν δώρο στον πρόεδρο της ομάδας Ηλία Κοτόπουλο που έχει σήμερα τα γενέθλια του.

15:00 Σέντρα στα ματς των Αβάτου & Ορφέα.

15:02 Έναρξη και στο Οφρύνιο όπου ο Αετός φιλοξενεί τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.

15:03 Άρχισαν τα παιχνίδια σε Διδυμότειχο & Κομοτηνή.

2′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Ρίντα κάνει το 1-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι. Δεν αρχίζει καλά το ματς για τη Δόξα.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΔ! Ο Γιαννόπουλος πέρασε τον τερματοφύλακα της Ελπίδας, σούταρε, αλλά ο Κασμερίδης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

6′ Δυνατό σουτ του Μπίντση για την Καρπερή εκτός περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Αμουτζάκης.

10′ Απαντάει ο Άρης Αβάτου στην ευκαιρία της Καρπερής, με σουτ του Σαρηγιαννίδη που αποκρούεται σε κόρνερ από τον αντίπαλο πορτιέρο.

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ξηροπόταμο με κεφαλιά του Μπερούκα, σωτήρια με τα ακροδάχτυλα ο Ρούφος που κρατάει το μηδέν για τον Ορφέα.

15′ Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Απόλλωνα Παραλιμνίου και Νέστο Χρυσούπολης.

20′ ΓΚΟΛ για το Νέστο Χρυσούπολης! Ο Κομοτηναίος Γιώργος Γκουτσίδης κάνει το 1-0 κόντρα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

21′ ΓΚΟΛ για τη Δόξα Προσκυνητών! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Βελή, ο Δραγανίδης με κεφαλιά κάνει το 1-0 απέναντι στην Καβάλα.

22′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Δούμπλατζης με πέναλτι κάνει το 2-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι.

25′ Αναγκαστική αλλαγή για το Άβατο. Στη θέση του Λαζαρίδη που δέχτηκε γονατιά και δεν μπορούσε να συνεχίσει μπαίνει ο Κοτόπουλος.

28′ Ανεβάζει την πίεση της η Καβάλα και απειλεί με σουτ του Ξόμπλιου που έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Νικολίτσα.

30′ Παιχνίδι κέντρου με πολλά φάουλ που σταματούν τη ροή του αγώνα στο Διδυμότειχο.

33′ Σουτ του Καπετανίδη μέσα από την περιοχή για ΑΕΔ, ελάχιστα άουτ.

33′ Οριζόντιο δοκάρι με φάουλ του Στοΐνοβιτς για το Σιδηροχώρι!

36′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Ελέζι με τρομερό σουτ κάνει το 3-0.

37′ Σουτ του Ψάλτη για Καβάλα άουτ.

39′ Σουτ του Πάλλα και πάλι για τον ΑΟΚ απέκρουσε ο Νικολίτσας.

40′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα! Ο Παπαστεριανός ισοφαρίζει σε 1-1 τους Προσκυνητές μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου.

40′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου! Ο Ανυφαντάκης με πέναλτι μειώνει σε 3-1.

Ημίχρονο σε Ξάνθη & Ξηροπόταμο. Στο 0-0 και τα δύο ματς.

45′ Με 10 παίκτες η ΑΕ Διδυμοτείχου! Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Αβογιάν.

Έναρξη β’ μέρους στα παιχνίδια.

46′ Αναγκαστική αλλαγή για Ξηροπόταμο, έξω Τσιάρας και μέσα Βραμέντσαλης.

46′ Αλλαγή για το Άβατο. Στη θέση του Ψεμματά ο Μπουνταγκίδης.

46′ Αλλαγή για Προσκυνητές. Στη θέση του Παγώνη ο Πατούλιας.

47′ ΓΚΟΛ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Ο Παναγιωτίδης κάνει το 1-0 απέναντι στην ΑΕΔ με πλασέ μέσα από την περιοχή. Δεν αρχίζει καλά το β’ μέρος για το Διδυμότειχο το οποίο να θυμήσουμε ότι παίζει με παίκτη λιγότερο.

48′ Προβολή του Πάλλα για Καβάλα μετά τη σέντρα του Λυμπεράκη άουτ.

51′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Ο Χαριτίδης με πέναλτι που κέρδισε ο Γκέκας κάνει το 1-0. Στην αρχή της φάσης ο Σαρηγιαννίδης είχε οριζόντιο δοκάρι.

54′ Στη θέση του Γιαννόπουλου ο Ιντζές για την ΑΕΔ.

55′ ΓΚΟΛ για την ΑΕ Διδυμοτείχου! Σκόρερ ο Ιντζές με σέντρα σουτ ένα μόλις λεπτό μετά την είσοδο του στο ματς! Ισοφαρίζει σε 1-1 η ΑΕΔ.

57′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Ο Χαριτίδης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και αυτό με πέναλτι που κέρδισε αυτή τη φορά ο Κοτόπουλος. Με 2-0 μπροστά ο Άρης.

60′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Βροχή τα γκολ στη Φελώνη, με τον Κοτόπουλο να σκοράρει με δυνατό σουτ μετά από πάσα του Γκέκα για το 3-0.

62′ Αλλαγές για Άβατο & Καρπερή. Κελεσιάδης στη θέση του Σαρηγιαννίδη για Άβατο. Έξω Τουνουσίδης και μέσα Σεπαλμπατζίδης για Καρπερή.

65′ Αλλαγή από τον Τελκίνσκι. Στη θέση του Σουλεϊμάν ο Σιμτσάκης για την ΑΕΔ.

66′ Αλλαγή για το Άβατο. Στη θέση του Ευθυμιάδη ο Βαφειάδης.

68′ ΓΚΟΛ για την ΑΕ Διδυμοτείχου! Ο Παντελίδης με σουτ βολίδα έξω από την περιοχή κάνει το 2-1 για την ΑΕΔ. Σε ολική ανατροπή αν και με παίκτη λιγότερο απ’ το 45′ φτάνει η εβρίτικη ομάδα κόντρα στην Ελπίδα Σκουτάρεως!

68′ Διπλή αλλαγή για την Καβάλα. Στη θέση του Μπλιού ο Ηλιάδης και έξω Ξόμπλιος μέσα Βαλαβανόπουλος.

69′ ΓΚΟΛ για το Άβατο! Σουτ του Δόντσου αποκρούει ο γκολκίπερ, παίρνει το ριμπάουντ ο Κελεσιάδης και κάνει το 4-0 για τον Άρη απέναντι στην Καρπερή.

71′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα! Φέρνει «τούμπα» το ματς στην Κομοτηνή ο ΑΟΚ και προηγείται πλέον 2-1 της Δόξας Προσκυνητών. Σκόρερ ο Βαλαβανόπουλος μετά από συρτή σέντρα του Πάλλα.

76′ Αλλαγή για την ΑΕΔ, στη θέση του Εμρέ ο Ζαφειρόπουλος.

78′ ΓΚΟΛ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Με κεφαλιά του Κασμερίδη μετά από σέντρα του Καπετάνου ισοφαρίζει σε 2-2 η σερραϊκή ομάδα.

79′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου! Ο Μουτεσίδης ισοφαρίζει σε 1-1 κόντρα στο Νέστο Χρυσούπολης.

81′ Έξω Ζήνονος και μέσα Μόσχος για Προσκυνητές.

83′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου! Χτυπάει ξανά ο Μουτεσίδης και κάνει το 2-1 για την ομάδα του.

85′ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Πάλλα ο Θωμαΐδης.

88′ Με 10 παίκτες ο Ξηροπόταμος μετά από κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Κονταξής.

Τέλος στα παιχνίδια. Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict καθώς ακολουθούν αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του ομίλου και η βαθμολογία. Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα κοντά μας.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.