Σημαντική νίκη για το Ατσάλι Αρχοντικών επί της Φιλίας Κομοτηνής!

Την νίκη με 0-3 πανηγύρισε το Ατσάλι Αρχοντικών επί του ΑΟ Φιλία Κομοτηνής, για την 14η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Θράκης!

Το Ατσάλι που συνεχώς ανεβαίνει βαθμολογικά, ήταν ανώτερο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού στο γήπεδο του Άλσους και όντας συγκεντρωμένο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, κατέκτησε την σπουδαία αυτή νίκη. Από την άλλη η πάντα υπολογίσιμη και μαχητική ομάδα της Φιλίας, μετά από δύο συνεχόμενες νίκες δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί της και αφού έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 27ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Μεμέτ Σαμπρή, γνώρισε αυτή την ήττα.

Τα Αρχοντικά προηγήθηκαν στο 6′ με το ωραίο τέρμα που πέτυχε ο Μανάβ Σερχάτ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 αφού στο 35′ Χοτζάογλου Ιρφάν με πλασέ έγραψε το 0-2. Το τελικό 0-3 σημείωσε με σουτ στο 82′ και πάλι ο Χοτζάογλου Ιρφάν.

Photo Credits: Περισκόπιο