Διπλό στα Γιάννινα και εκ νέου στην κορυφή η Κ17 της Ξάνθης!

Η Κ-17 του ΑΟ Ξάνθης επέστρεψε στις επιτυχίες και στην 1η θέση της βαθμολογίας καθώς το Σάββατο στο αθλητικό κέντρο Epirus, κέρδισε με 1-2 την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα στα πλαίσια της 17η αγωνιστικής.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή σημείωσαν τα γκολ της νίκης νωρίς καθώς στο 8′ ο Γκατζόγιας έκανε το 0-1 ενώ ο Φάκης λίγο αργότερα (15′) διαμόρφωσε το 0-2 με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2 στα μέσα της επανάληψης. Η ξανθιώτικη ομάδα πλέον έχει 31 βαθμούς και είναι στην κορυφή του σχετικού πίνακα, μαζί με τον ΠΑΟΚ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Μπούμπας (Μωυσιάδης – Αντωνίου) της ΕΠΣ Ηπείρου που απέβαλλε τον Μέγα στο 20ό λεπτό.

ΑΟ Ξάνθη: Γκάρας, Ποδάρας (75′ Κιούπης), Λεωντσάκος, Τσιεγγελίδης, Μανίσογλου, Πασσαλής, Γκατζόγιας, Γράβας (84′ Κωσταρέλης), Κοτόπουλος (70′ Τσιτσεκίδης), Τσιλιγγίρης (60′ Κακουλίδης), Φάκης (89′ Ισμέτ).