LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 12ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των παιχνιδιών της 12ης και πρώτης για τον β’ γύρο αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κώστας Νασούδης

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

Νέστος Χρυσούπολης – Α.Ε. Διδυμοτείχου

Χαψάς, Κρυωνάς, Αναστασιάδης (Σερρών)

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Μπαλάσας, Τασόπουλος, Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας)

Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

Ασβεστόπουλος, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς)

Άρης Αβάτου – Καβάλα

Γεωργιτσόπουλος, Ραβικάλης, Οικονομίδης (Δράμας)

Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης

Τζουμαλάκης (Σερρών), Λάζαρης, Μηναδάκης (Καβάλας)

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ελπίδα Σκουτάρεως

Δημητριάδης, Χρυσαΐδης, Σκούτας (Χαλκιδικής)

Πάμε να ξεκινήσουμε από τις συνθέσεις των ομαδων:

Άρης Αβάτου – Καβάλα:

Άβατο: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Δόντσος, Σαρηγιαννίδης, Κουτίνης, Λαζαρίδης, Χαριτίδης, Ευθυμιάδης.
Στον πάγκο είναι οι: Ταχτσίδης, Καλαϊτζίδης, Βαφειάδης, Εμίνογλου, Μελισσόπουλος, Κοτόπουλος, Κελεσιάδης.

Καβάλα: Δήμιζας, Γιαλαμούδης, Λυμπεράκης, Παπαστεριάνός, Αλιατίδης, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Μπλιός, Αδαμάκης, Πάλλας, Βαλαβανόπουλος.
Στον πάγκο είναι οι: Χατζηκυριάκου, Τσακιρίδης, Ηλιάδης, Παγκάκης, Θωμαΐδης, Κέρθι, Σέχου.

Προσκυνητές – Ορφέας

Δόξα Προσκυνητών: Νικολίτσας, Κελεσίδης, Μόσχος, Σιδηρόπουλος, Καραγιαννίδης, Τρίχας, Χακάν, Δραγανίδης, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Φαρμάκης.
Αναπληρωματικοί: Κρεμμύδας, Γαβριήλ, Ζήνωνος, Περτσάς, Πατούλιας, Περσίδης, Γιαννακίδης.

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τζαμπάζ, Πασχαλάκης, Μπουνταγκίδης, Μαλαδένης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Τορομανίδης, Χιντ Ιμέρ, Καραγκιόζης Ι., Μουμίνογλου.
Αναλπληρωματικοί: Κατρανίτσας, Μυγγίδης, Ξαντινίδης, Τσιλιγγίρης, Χατζήπαππας, Αϊκούτ, Γιαννακόπουλος.

Νέστος – ΑΕΔ

Νέστος Χρυσούπολης: Αθανασίου, Μπαντάνης, Φραγκούλης, Χούσινετς, Ναουμίδης, Λαδάκης, Τσάκωνας, Κοβάτσης, Παππαδόπουλος, Μαϊδανός, Αριτάς.

Στον πάγκο: Αϊβαζόγλου, Τσανάκογλου, Μούτσα, Λεοντιάδης, Παυλακάκης, Κρολ, Κολκίδης.

ΑΕ Διδυμοτείχου: Συριτούδης Α., Θάνος, Παντελίδης, Τζανετάκος, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Κουρδάκης, Αβογιάν, Νικολαΐδης, Γιαννόπουλος, Ιντζές.

Στον πάγκο: Αλεξακίδης, Καζάλας, Πατιαλιάκας, Συριτούδης Κ., Ζαφειρόπουλος, Τερτσούσης Σιμτσάκης.

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου: Συνοδινός, Λεφής, Μίλερ, Πλασταράς, Χατζήπαππα, Μαυράκης, Γάιδας, Κούτρας, Κρασσώνης, Ανυφαντάκης, Στοΐνοβιτς.

Στον πάγκο: Σαμαράς, Τσορτανίδης, Κοσίης, Ξενοδοχίδης, Κορωνάκης, Μουρατίδης.

15:02 Έναρξη των αγώνων.

9′ Ευκαιρία για τους Προσκυνητές. Σέντρα του Μόσχου, πλασέ του Δραγανίδη, διώχνει με υπερένταση ο Ρούφος!

10′ Μετά από φάουλ του Χακάν, ο Καραγιαννίδης σούταρε στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Νέα απειλή από πλευράς Προσκυνητών.

11′ Το πρώτο γκολ στον όμιλο μπαίνει στο Οφρύνιο, με την Καρπερή να κάνει την έκπληξη και να ανοίγει το σκορ κόντρα στον Αετό Ορφανού. Μαυρουδής ο σκόρερ.

13′ Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον Μπίντση η Καρπερή στο Οφρύνιο και προηγείται πλέον 2-0 του Αετού Ορφανού.

16′ Πρώτη καλή φάση για τον Ορφέα στην Κομοτηνή. Από τη σέντρα του Γιάννη Καρραγκιόζη, ο Χιντ Ιμέρ με κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα εκτός εστίας.

16′ Πρώτη καλή στιγμή στην Ξάνθη και είναι για την Καβάλα. Σουτ του Πάλλα, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Αμουτζάκης.

18′ Νέα απειλητική προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους, σουτ του Αδαμάκη από πλάγια θέση, σε κόρνερ διώχνει ο Αμουτζάκης.

22′ Γκολ για το Νέστο Χρυσούπολης! Με σουτ του Κοβάτση από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Νέστος κάνει το 1-0 κόντρα στην ΑΕΔ.

26′ Μειώνει σε 1-2 με τον Κάπατζη ο Αετός Ορφανού στο ματς με την Καρπερή.

27′ Τρομερό σουτ του Τορομανίδη απ’ τα 35 μέτρα, εξαιρετική απόκρουση του Νικολίτσα σε κόρνερ. Παραμένει το 0-0 στο Προσκυνητές – Ορφέας.

34′ Πρώτη μεγάλη φάση για το Άβατο. Ο Ευθυμιάδης εκμεταλλεύεται λάθος συνεννόηση τερματοφύλακα και αμυντικού της Καβάλας, βγαίνει από πλάγια θέση και με τον κίπερ εκτός θέσης η σέντρα σουτ του πέρασε παράλληλα από το τέρμα χωρίς κάποιος να προλάβει να την σπρώξει στα δίχτυα.

35′ Παιχνίδι χωρίς σημαντικές φάσεις μέχρι στιγμής το Απόλλων Παραλιμνίου – Σιδηροχώρι. Αντέχει μέχρι στιγμής η Δόξα απέναντι στην πρωτοπόρο του ομίλου.

35′ Γκολ για τη Δόξα Προσκυνητών! Ο Σιχλιμοίρης έκλεψε τη μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής, έβγαλε κάθετη πάσα στον Βάσκο, εκείνος έβγαλε τη σέντρα και ο Σιχλιμοίρης που είχε ακολουθήσει τη φάση έκανε το 1-0.

36′ Γκολ για το Παραλίμνιο! Ο Ναλμπάντης με σουτ από το ύψος της περιοχής κάνει το 1-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι.

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα να ισοφαρίσει όταν μετά από σέντρα του Χιντ Ιμέρ, ο Γιάννης Καραγκιόζης σούταρε μέσα από την περιοχή με το Νικολίτσα σε πρώτο χρόνο και την άμυνα του σε δεύτερο να απομακρύνουν τον κίνδυνο.

39′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Μετά από κόρνερ του Τορομανίδη, ο Χιντ Ιμέρ με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

45′ Όμορφο σουτ του Πασχαλάκη, σπουδαία επέμβαση του Νικολίτσα που διώχνει σε κόρνερ στην Κομοτηνή.

45′ Γκολ για την Καβάλα! Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου (αμέσως μετά ο διαιτητής σφύριξε για την ανάπαυλα) ο πρώην της Ξάνθης Βαλαβανόπουλος μετά από πάσα του Παπαδόπουλου κάνει το 1-0 για τον ΑΟΚ κόντρα στο Άβατο.

45+1 Γκολ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου! Ο Μουτεσίδης κάνει το 2-0 απέναντι στο Σιδηροχώρι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα παιχνίδια. Μόνο στον Ξηροπόταμο παραμένει το 0-0, με τον Μέγα Αλέξανδρο πάντως να έχει 4 κλασσικές ευκαιρίες, αλλά και μία αναγκαστική αλλαγή, με τον Γκόγκα να αποχωρεί τραυματίας.

16:03 Έναρξη β’ μέρους στους αγώνες.

55′ Ο Ξηροπόταμος ανοίγει το σκορ κόντρα στο Σκουτάρι με τον Καραγκιοζίδη.

56′ Καλή φάση για Προσκυνητές. Μετά από φάουλ του Τρίχα, ο Βάσκος πετάχτητηκε μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ και Ρούφος πραγματοποίησε μία εκπληκτική απόκρουση.

58′ Γκολ για το Σιδηροχώρι! Ο Μαυράκης με σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει σε 2-1 για τη Δόξα.

58′ Έντονες διαμαρτυρίες από τον Ορφέα Ξάνθης προς τον διαιτητή και κίτρινη κάρτα για τον Γιάννη Καραγκιόζη. Ο Πασχαλάκης έκλεψε τη μπάλα και πήγε να φύγει τετ α τετ, οι των Προσκυνητών διαμαρτυρήθηκαν για χέρι, ο διαιτητής το υπέδειξε, απόφαση που προκάλεσε θύελλα διαμαρτυριών από τους φιλοξενούμενους.

59′ Χαμένο πέναλτι για το Νέστο Χρυσούπολης! Ο Μπαντάνης δεν θα μπορέσει να σκοράρει απ’ την άσπρη βούλα. Παραμένει το 1-0 κόντρα στην ΑΕΔ.

60′ Ο Αετός Ορφανού έχει φέρει τούμπα το ματς κόντρα στην Καρπερή και προηγείται 4-2.

62′ Πρώτη αλλαγή για το Άβατο, μέσο ο Μελισσόπουλος και έξω ο Ευθυμιάδης.

63′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ολική ανατροπή στην Κομοτηνή, με τον Χιντ Ιμέρ να σκοράρει και πάλι μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια.

64′ Πήγε να απαντήσει άμεσα η Δόξα Προσκυνητών με τον Τρίχα, το σουτ του όμως δεν ήταν καλό με αποτέλεσμα ο Ρούφος να μπλοκάρει.

69′ Έξω Μπλιος και μέσα Χατζηκυριάκου για τον ΑΟΚ.

71′ Έξω Τρίχας και μέσα Ζήνωνος για τους Προσκυνητές.

73′ Γκολ για το Άβατο! Μετά από φάση διαρκείας ο Δόντσος με σουτ ισοφαρίζει σε 1-1.

74′ Συνδυάστηκαν ωραία Χιντ Ιμέρ και Μουμίνογλου για Ορφέα, ο Νικολίτσας πρόλαβε τον δεύτερο πριν απειλήσει και μπλόκαρε τη μπάλα.

75′ Αλλαγή για Προσκυνητές. Στη θέση του Μόσχου ο Πατούλιας.

78′ Νέα αλλαγή για τη Δόξα, στη θέση του Φαρμάκη ο Γιαννακίδης.

79′ Μετά από κόρνερ του Πασχαλάκη, ο Μαυρόπουλος βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή αλλά δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ για τους Προσκυνητές.

79′ Έξω Καραγιαννίδης και μέσα Γαβριήλ για Προσκυνητές.

83′ Με 10 παίκτες ο Ορφέας Ξάνθης! Αποβάλλεται ο Μπουνταγκίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Αλλαγή αμέσως από τον κ. Χατζημεστή, στη θέση του Πασχαλάκη ο Κατρανίτσας.

85′ Δοκάρι για την ΑΕΔ με τον Ζαφειρόπουλο!

86′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι από το Σιδηροχώρι σε σουτ του Μίλερ που βρήκε σε χέρι αντιπάλου.

90′ Στη θέση του Μουμίνογλου ο Ξαντινίδης για Ορφέα.

90′ Πολύ δυνατό ματς στη Φελώνη, πάνω κάτω η μπάλα, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη. Αλλαγή για το Άβατο, στη θέση του Δόντσου ο Ταχτσίδης.

90+2 Τρίτη αλλαγή για Άβατο, μέσα ο Βαφειάδης και έξω ο Κούτρας.

90+5 Τελευταία αλλαγή για Ορφέα, στη θέση του Γιάννη Καραγκιόζη ο Μυγγίδης.

Τέλος στα παιχνίδια. Ήττες για ΑΕΔ και Σιδηροχώρι σε Χρυσούπολη (1-0) και Παραλίμνιο (2-1) αντίστοιχα, διπλό για τον Ορφέα Ξάνθης στην Κομοτηνή επί των Προσκυνητών (1-2), ισοπαλία 1-1 στο Άβατο – Καβάλα.

Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα κοντά μας. Μείνετε στο SportsAddict καθώς ακολουθούν τα αποτελέσματα όλων των αγώνων και η βαθμολογία του ομίλου.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.