Νίψα & Φέρες στα ημιτελικά του Κυπελλου ΕΠΣ Έβρου!

Θράκη Φερών και ΠΑΕ Νίψας είναι οι ομάδες που θα διεκδικήσουν το ένα από τα δύο εισιτήρια για τον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου.

Την παράταση χρειάστηκαν και οι δύο ομάδες για να πανηγυρίσουν την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου καθώς τα 90 λεπτά τόσο στο Μαΐστρος – Νίψα, όσο και στο Φέρες – Ποντιακός ολοκληρώθηκαν χωρίς γκολ.

Στο 112′ στο γήπεδο της Μαΐστρου ο Λαμπάκος ήταν αυτός που σκόραρε κάνοντας το 1-0 και δίνοντας την πρόκριση στη Νίψα. Στις Φέρες, η Θράκη πέτυχε τη νίκη χάρη σε τέρμα του Μπακιρτζόπουλου στο 115′ αποκλείοντας τον Ποντιακό, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το ματς με παίκτη λιγότερο.

Έτσι, Νίψα και Φέρες θα βρεθούν αντιμέτωπες στα ημιτελικά και ο νικητής θα παίξει με το νικητή του αγώνα Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΕ Διδυμοτείχου στον τελικό.