Νικηφόρο πέρασμα της Α.Ε.Κομοτηνής απ’ την έδρα του ιστορικού Άρη!

Μία πολύ σημαντική και συνάμα δύσκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της Α.Ε.Κομοτηνής επί του Άρη στη Θεσσαλονίκη, σ’  ένα ματς που κρίθηκε στο τάι μπρέικ!

Το σύνολο του Ηλία Κρεούζη προηγήθηκε με 0-1 σετ, κατακτώντας το πρώτο με 20-25, οι Σαλονικείς όμως απάντησαν και πήραν το δεύτερο με 25-21. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν και πήραν εκ νέου “κεφάλι στα σετ” με το ίδιο ακριβώς σκορ, όπως είχαν κάνει στο πρώτο σετ (20-25). Ο Άρης όμως κατάφερε και ισοφάρισε, στέλνοντας το ματς στη διαδικασία του τάι μπρέικ.

Με προσήλωση και πάθος και σωστές επιλογές, οι αθλητές της ΑΕΚ, πήραν για λογαριασμό τους το ροζ φύλλο αγώνα, κατακτώντας το τάι μπρέικ με 11-15 και μαζί τους δύο βαθμούς της νίκης, που διατηρούν την ομάδα της Ροδόπης στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας!