Ολυμπιάδα 4Χ4, νίκησε και το Σουφλί

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της και δεύτερη εκτός έδρας σημείωσε η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας εύκολα του Έβρου Σουφλίου με 57-67.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου η Ολυμπιάδα απέκτησε προβάδισμα 17 πόντων (8-25), το οποίο διευρύνθηκε μέχρι το 8-30 του 12ου λεπτού. Από κει και πέρα, ορισμένα διαστήματα χαλαρότητας και μερικά εύκολα λάθη των φιλοξενούμενων επέτρεψαν στους γηπεδούχους να μειώσουν, χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά.

Με τη νίκη αυτή η Ολυμπιάδα σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη βέβαια και το ρεπό κάποιων ομάδων.

Δεκάλεπτα: 8-25, 26-40, 41-56, 57-67

ΕΒΡΟΣ (Τσιακίρης Στ.): Ποιμενιδης 6, Καραμπατσας 6, Τιακας 17, Τσοκαντας 9, Καραμάτσκος 8, (2), Ναζιρης 6, Τσιροπουλας 5(1)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Τρούπος Π.): Λιαλιάρης 4(1), Γαλατάς 3, Καραμπατζάκης 7(1), Γιαβρίδης 30(6), Δρούμπαλης 5(1), Γιαμάς, Βλούνταρτσικ 5, Τσιφλίκογλου 4, Κελεπεκίδης 2, Πασσιάς 7, Δελχανίδης, Φυδανίδης