Αξιόλογες εμφανίσεις από τους αθλητές Εθνικού & Φάρου Αλεξ/πολης στο 6ο πανελλήνιο τουρνουά νεαρών ηλικιών της Ελευσίνας

Στην Ελευσίνα βρέθηκαν το Σαββατοκύριακο 4-5 Νοεμβρίου 210 αθλητές για το πανελλήνιο ανοιχτό τουρνουά που διοργάνωσε ένας από τους πιο ποιοτικούς αγωνιστικά συλλόγους πανελληνίως ο Γ.Α.Σ. Ελευσίνας.

Οι Εβρίτες αθλητές του Εθνικού και του Φάρου που συμμετείχαν και διακρίθηκαν ήταν ο Ηλίας Σταματόπουλος, ο Νικηφόρος Μύρος, η Ελισάβετ Χατζηκύρκα και η Κωνσταντίνα Πιστόλα. Το γεγονός που στιγμάτισε την αποστολή ήταν η απουσία της τελευταίας στιγμής του πρωταθλητή Ελλάδος και Νο1 της κατηγορίας παμπαίδων Γιάννη Πιστόλα. Ο Γιάννης ταλαιπωρήθηκε όλη την εβδομάδα από ίωση και τελικά δεν κατάφερε να την ξεπεράσει.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ξεχώρισε ο Ηλίας Σταματόπουλος και η Ελισάβετ Χατζηκύρκα που κατάφεραν να μπουν στην 8άδα και να διεκδικήσουν το μετάλλιο.

Επίσης, την σπουδαία 4η θέση που του έδωσε το χάλκινο μετάλλιο και νικώντας στα προημιτελικά τον μεγαλύτερο του σε ηλικία και ένα από τα φαβορί στην κατηγορία των Παμπαίδων Γιάννη Μαλαμούδη, κατέλαβε ο Ραφαήλ Δήμος του Φάρου Αλεξανδρούπολης. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι ο Δήμος έφτασε σε αυτή την επιτυχία την στιγμή που δεν έχει συμπληρώσει καν τα 10 του χρόνια!

Την αποστολή συνόδευσε ο προπονητής της ομάδας Άγγελος Τσίμας. Το επόμενο ραντεβού ορίστηκε γα τις 25-26 Νοεμβρίου στη Σίνδο της Θεσσαλονίκης όπου η Αλεξανδρούπολη θα συμμετέχει με περισσότερους από 20 αθλητές.