Υπέκυψαν στην ανωτερότητα του Φαίακα οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Το τρίτο παιχνίδι των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης στην Α2 κατηγορία, έφερε το ίδιο αποτέλεσμα όπως και τα προηγούμενα δύο: την ήττα. Ήττα φυσικά εντός προγράμματος σ’ ένα εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο.

Για 15 λεπτά μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαιτέρως ανταγωνιστικΟΊ και παρέμεναν σε απόσταση αναπνοής απ΄ τον Φαίακα (06-05). Απο κει και πέρα όμως η “ψαλίδα” άνοιξε με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα της Αλεξανδρούπολης στο -5 (15-10).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και έφτασαν τη διαφορά ακόμη και στο +11 (26-15), με το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι Κύκλωπες να είναι να μαζέψουν την διαφορά.

Πεντάλεπτα: 02-01, 04-03, 06-05, 09-06, 12-08, 15-10 (ημιχ.), 19-11, 22-13, 25-15, 26-15, 28-19, 31-23.

Φαίακας Κέρκυρας: Κουλούρης, Δελλής 3, Κορακιανίτης 4, Ασμάνογλου 1, Νάστος 1, Παγωνίδης, Δάσκαλος 6, Λινάρδος, Κατσακιώρης, Βάγιας, Κόντης 4, Σουλάνης 4, Κατσαρός 3, Δόικας 3, Γκόγκας 2, Πάλλας.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης: Μπασδάνης, Χαραλαμπίδης 1, Επιτρόπου 4, Πιστόλας 4, Πατσιάβας 1, Τζίνεβης 6, Καρβουνίδης 2, Βαρδάκας 5, Καραβασίλης, Ξηρόπουλος.