Με γκολ του Δημήτρη Γούτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Σιντ Τρούιντεν επικράτησε με 1-0 της Μουσκρόν, με τους Κίτσιου, Χαρίση επίσης βασικούς και «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του βελγικού πρωταθλήματος.

Ο 23χρονος Θασίτης πρώην κεντρικός αμυντικός της Ξάνθης, ήταν για δεύτερη σερί φορά βασικός (3η συμμετοχή) και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Είχε σκοράρει και στο κύπελλο στις 19 Σεπτεμβρίου, ενώ απόψε έπαιξε 90άλεπτο και ο Στέλιος Κίτσιου και ο Χάρης Χαρίσης. Και στα δύο ματς με τον Γούτα βασικό η Σιντ-Τρούιντεν δεν έχει δεχτεί γκολ και έχει νικήσει (1-0)