Πρεμιέρα με το αριστερό για την Ροδόπη ’87 με βαριά ήττα στις Σέρρες!

Με βαριά ήττα στις Σέρρες απο την Πανσερραϊκή ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής η ομάδα της Ροδόπης ’87, γνωρίζοντας την ήττα με 5-1.

Και όμως η ομάδα της Ροδόπης είχε καλή παρουσία στο πρώτο μέρος οπού η ομάδα των Σερρών με γκολ στο 34′ της Βαρνά πήρε κεφάλι στο σκορ. Μάλιστα και το ξεκίνημα του δευτέρου ήταν καλό για την ομάδα της Κομοτηνής που ισοφάρισε στο 54′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι της  Περιβολουπούλου, όμως απο εκεί και πέρα ξεκίνησε ο “εφιάλτης” για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Ροδόπης.

Στο 77′ η Μπιζεργιαννίδου έκανε το 2-1, ενώ στο 84′ η ίδια παίκτρια και πάλι με στημένη μπάλα έκανε το 3-1. Δύο λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά η Πολατίδου ενώ στις καθυστερήσεις  η Γεωργιάδου διαμόρφωσε το τελικό σκορ με 5-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχούλιας με βοηθούς τους Φράπο και Νατσιόπουλο της ΕΠΣ Μακεδονίας