LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων της 3ης στροφής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά τις μάχες των ομάδων της Θράκης. Οι ρεπόρτερ μας έχουν πάρει ήδη θέση στα 4 γήπεδα που αγωνίζονται σήμερα οι ομάδες και θα σας μεταφέρουν όλες τις λεπτομέρειες.

Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Τζιώτζος (Θράκης), Δανδανίδης (Θράκης)

Α.Ο. Καβάλα-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Κηλικιώτης (Ξάνθης)

Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης
Διαιτητής: Σιμίδης (Έβρου)
Βοηθοί: Διαμαντής (Έβρου), Τερζόπουλος (Έβρου)

Ελπίδα Σκουτάρεως-Απόλλων Παραλιμνίου
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Αϊνάλης (Μακεδονίας)

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Αετός Ορφανού
Διαιτητής: Χανίδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Κουφός (Μακεδονίας)

Δόξα Προσκυνητών-Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Παστιάδης (Δράμας)

15:25 Πάμε σιγά σιγά στις συνθέσεις των ομάδων.

Ξεκινάμε με το Ορφέας – Νέστος:

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Καρκατζάνης, Κατρανίτσας, Μακράκης, Χαλήλ Ιμπράμ, Μαυρόπουλος, Μπουνταγκίδης, Χιντ Ιμέρ, Καραγκιόζης Γ., Μαλαδένης, Λαζαρίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Μουμίνογλου, Χατζηπαππάς, Καραγκιόζης Β., Αθανασίου, Τορομανίδης, Πασχαλάκης, Ζιγκολάρι.

Νέστος Χρυσούπολης: Αθανασίου, Παυλακάκης, Έντουαρντ, Μπατάνης, Ναουμίδης, Λαδάκης, Φραγκούλης, Τσάκονας, Κρολ, Παπαδόπουλος, Κοβάσης.

Στον πάγκο είναι οι: Μαϊντανός, Μιχαηλίδης, Φαμπιόλ, Κισά Ομέρ, Αϊβαζόγλου, Τσανακτσόγλου, Κλοκίδης.

15:30 Συνεχίζουμε με το Προσκυνητές – Άβατο:

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Φαρμάκης, Ιωαννίδης, Σιδηρόπουλος, Ζουμπιάδης, Τρίχας, Γιαννακίδης, Βελή Χακάν, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Κρεμμύδας, Αχμέτ Σαμέτ, Γαβριήλ, Νικολίτσας, Καραγιαννίδης, Ξενοδοχίδης Η., Ξενοδοχίδης Γ.

Άρης Αβάτου: Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουντακίδης, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Τουργαΐδης, Γκέκας, Ευθυμιάδης, Κωτόπουλος, Μελισσόπουλος, Σαρηγιαννίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Ψεματάς, Δόντσος, Κελεσιάδης, Εμίνογλου, Καλαιτζίδης, Ταχτσίδης, Κουτίνης.

15:35 Σειρά έχει το ΑΕΔ – Καρπερή:

ΑΕ Διδυμοτείχου: Συριτούδης Κ., Πατιαλιάκας, Παντελίδης, Χρίστεφ, Τζανετάκος, Πετρόπουλος, Σουλεϊμάν, Αβογιάν, Γιαννόπουλος, Ιντζές.

Στον πάγκο είναι οι: Παπούδης, Ζαφειρόπουλος, Αλεξακίδης, Συριτούδης Α., Καζάλας, Τερτσούδης, Μαμρικισβίλι.

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής: Χατζηδάκης, Παπανικολάου, Γκάλιος Ν., Ζάντσιος, Αγγελίδης, Νικολίτσας, Μπίντσης, Κούτλας, Γκόγκας, Μπάρδας, Τουνουσίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Γκάλιος Χ., Χρηστοφορίδης, Κασίμης, Μάνος, Κωσταντίνου, Νέδος.

15:45 Ολοκληρώνουμε με το Καβάλα- Σιδηροχώρι:

ΑΟ Καβάλας: Δήμιζας, Γιαλαμούδης, Λυμπεράκης, Αλιατίδης, Παπαστεριανός, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Θωμαΐδης, Ρομπέρ, Κεϊτά, Βαλαβανόπουλος.

Στον πάγκο: Ντουρκμές, Παυλίδης, Τζιτζιφάκος, Παγκάκης, Αδαμάκης, Μπλιος, Σέκου.

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου: Πριτσίδης, Αλεξακούδης, Τσορτανίδης, Μίλερ, Αγγέλης, Πλασταράς, Κοσίης, Ανυφαντάκης, Γάιδας, Μαυράκης, Χατζηπαππά.

Στον πάγκο: Κούτρας Μουρατίδης, Τσαμπάζης, Κορωνάκης, Λεφής, Σαμαράς, Γιαννακίδης.

16:00 Σέντρα στα παιχνίδια.

2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης! Οι Ξανθιώτες βγήκαν υποδειγματικά στην κόντρα, με τον Γιάννη Καραγκιόζη να πασάρει στον Λαζαρίδη που έπιασε το σουτ, με την μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι του Αθανασίου.

3′ Σουτ του Σαρηγιαννίδη για το Άβατο άουτ.

5′ Γκολ για την Καρπερή! Ο Γκόγκας με πέναλτι ανοίγει το σκορ για τον Μέγα Αλέξανδρο κόντρα στην ΑΕ Διδυμοτείχου.

11′ Γκολ για το Νέστο Χρυσούπολης! Ο πρώην αρχηγός του Πανθρακικού Αντώνης Λαδάκης με σουτ έξω από την περιοχή ανοίγει το σκορ στην Ξάνθη.

11′ Σουτ του Δραγανίδη για τους Προσκυνητές, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Αβάτου.

13′ Γκολ για τον Ορφέα! Άμεση απάντηση για την ομάδα της Ξάνθης. Μετά από σέντρα, ο Γιάννης Καραγκιόζης με ωραία προσπάθεια ισοφαρίζει σε 1-1.

17′ Γκολ για την Καβάλα! Ο Γρηγόρης Παπαδοπουλος με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Ρομπέρ άνοιγει το σκορ κόντρα στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.

25′ Τρομερή φάση για το Νέστο! Ο Μπατάνης έκανε εξαιρετική κούρσα από τα δεξιά μπήκε στην περιοχή όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Ρούφο από θέση τετ-α-τετ, με τον κίπερ του Ορφέα μάλιστα να μπλοκάρει σταθερά.

28′ Γκολ για την Καβάλα! Ο Κεϊτά με πλασέ σε φάση διαρκείας κάνει το 2-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι.

30′ Την ίδια ώρα η Ελπίδα Σκουτάρεως προηγείται 2-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

34′ Γκολ ο Νέστος Χρυσούπολης! Μετά τον Λαδάκη ακόμη ένα μεταγραφικό απόκτημα του Νέστου σκοράρει, με τον Κρόλ με κεφαλιά να κάνει το 1-2.

35′ Κακό ματς μέχρι στιγμής στο Διδυμότειχο, όπου η Καρπερή συνεχίζει να έχει το προβάδισμα.

37′ Τραγικό λάθος της άμυνας της ΑΕΔ, λίγο άουτ το σουτ του Γκόγκα που παρά λίγο να πετύχει και δεύτερο προσωπικό γκολ.

37′ Τελική φάση μετά από πολύ ώρα στην Κομοτηνή. Αδύναμο σουτ του Μελισσόπουλου μπλόκαρε ο Περτσάς. Κακό ποιοτικά το παιχνίδι μέχρι στιγμής.

43′ Κόρνερ του Μελισσόπουλου, κεφαλιά του Σαρηγιαννίδη, απέκρουσε ο Περτσάς! Η μπάλα στη συνέχεια βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς των Προσκυνητών!

Τέλος α’ μέρους στα παιχνίδια. Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0, Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-2, ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 0-1 και ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-0.

17:01 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

46′ Αλλαγή για τον Ορφέα, στη θέση του Χιντ Ιμέρ ο Μουμίγλου.

50′ Γκολ για την ΑΕ Διδυμοτείχου! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Αβογιάν με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1 για τους Εβρίτες!

50′ Μπήκε ορεξάτος ο Μουμίνογλου που θα κάνει το πρώτο σουτ για το δεύτερο μέρος, μπλόκαρε σταθερά ο Αθανασίου.

53′ Γκολ για την Καβάλα! Μετά από κόρνερ του Ρομπέρ, ο Βαλαβανόπουλος με κεφαλιά κάνει το 3-0 για τον ΑΟΚ κόντρα στο Σιδηροχώρι που όπως όλα δείχνουν δύσκολα θα αποφύγει την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα.

55′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ορφέα, ο Χρήστος Πασχαλάκης περνά στο ματς αντί του Χαλίλ Ιμπράμ.

56′ Πρώτη αλλαγή στο ματς στην Κομοτηνή. Έξω ο Μελισσόπουλος και μέσα ο Ψεματάς για το Άβατο.

59′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα Προσκυνητών. Έκλεψε ο Δραγανίδης, έδωσε στον Βάσκο ο οποίος από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ. Στο επόμενο λεπτό φάση «καρμπόν» για το Άβατο. Ο Ψεματας έδωσε στον Κωτόπουλο, με το πλασέ του τελευταίου να περνά δίπλα απ’ το δοκάρι του Περτσά.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΔ με τον Αβογιάν. Μετά από εκτέλεση φάουλ αποκρούει δύσκολα ο γκολκίπερ της Καρπερής.

63′ Τρίτη αλαγή για τον Ορφέα, με τον Τορομανίδη να περνά στο ματς αντί του Μπουνταγκίδη.

64′ Κεφαλιά πάσα του Σιχλιμοίρη, έσκασε η μπάλα μπροστά στον Βάσκο, το σουτ του οποίου από το ύψος του πέναλτι έφυγε ψηλά άουτ.

65′ Πρώτη αλλαγή για το Νέστο, ο Μαϊντανός στη θέση του Παπαδόπουλου.

67′ Η ΑΕΔ κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Γιαννόπουλος αστόχησε από την άπρη βούλα! Παραμένει το 1-1 στο Διδ/χο.

67′ Γκολ για το Νέστο Χρυσούπολης! Ο Έντουαρντ με σουτ από κοντά θα εκμεταλλευτεί την αναμπουμπούλα εντός περιοχής κάνοντας το 1-3.

68′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ορφέας. Ο Βασίλης Καραγκιόζης περνά στην θέση του Καρκατζάνη.

73′ Ο Εμρέ βρίσκει δίχτυα για την ΑΕΔ αλλά το γκολ του ακυρώνεται ως οφσάιντ.

76′ Τεράστια ευκαιρία για την Δόξα Προσκυνητών. Μετά απο κόρνερ, ο Βάσκος έδωσε στον Σιδηρόπουλο που από στόπερ βρέθηκε σε θέση φορ, αλλά το συρτό πλασέ του πέρασε ξυστά από το δεξί δοκάρι.

77′ Έξω ο Κωτόπουλος και μέσα ο Κελεσιάδης για το Άβατο.

78′ Γκολ για την ΑΕ Διδυμοτείχου! Ολική ανατροπή και 2-1 για τους Εβρίτες με σκόρερ τον Σουλεϊμάνογλου με πέναλτι!

80′ Μικρή διακοπή και μικροένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων στο Ορφέας – Νέστος.

88′ Έξω ο Γιαννακίδης και μέσα ο Ξενοδοχίδης Ηλίας για τους Προσκυνητές.

90′ Αλλαγή ο Νέστος, στην θέση του Κρολ ο Μιχαηλιδης.

90+2′ Νέα αλλαγή ο Νέστος, έξω ο Κοβάσης μέσα ο Φαμπιόλ.

90+3′ Πλασέ του Ξενοδοχίδη μετά από σέντρα του Σιχλιμοίρη αποκρούει σε κόρνερ ο πορτιέρο του Αβάτου.

90+3 Γκολ για την Καβάλα! Το τελικό 4-0 από τον Βαλαββανόπουλο.

Τέλος στα παιχνίδια. Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3, ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1, Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0 και ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0.

Σε λίγο στο SportsAddict όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της αγωνιστικής.

To Live στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Υπεραγορά Κρεάτων, Αλαντικών & Τυροκομικών ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΧΑΣ

Στο κρεωπολείο «Νίκος Τρίχας» θα βρείτε καθημερινά, εύγευστα προϊόντα, ντόπιας παραγωγής και εξαιρετικής ποιότητας. Θα μας βρείτε στην οδό Μακεδονίας 39 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.