LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 2ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου, Άρης Αβάτου – Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροπατάμου – Δόξα Προσκυνητών, Αετός Ορφανού – Δόξα Προσκυνητών και όλα τα ματς της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κώστας Νασούδης

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής

Το σημερινό live στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Υπεραγορά Κρεάτων, Αλαντικών & Τυροκομικών ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΧΑΣ

Στο κρεωπολείο «Νίκος Τρίχας» θα βρείτε καθημερινά, εύγευστα προϊόντα, ντόπιας παραγωγής και εξαιρετικής ποιότητας. Θα μας βρείτε στην οδό Μακεδονίας 39 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.

Σαν Παραμύθι

Όλα τα παιχνίδια αρχίζουν στις 16:00 και είναι τα εξής:

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Διδυμότειχου
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας), βοηθοί: Κουβαλάκης, Τσακίρης (Δράμας)

Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
Διαιτητής: Κιγιτζή (Θράκης), βοηθοί: Δημητριάδης, Γκιόση (Θράκης)

Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας), βοηθοί: Δεμερτζής, Δέλλιος (Πέλλας)

Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς), βοηθοί: Κωτούλας, Ζιγκερίδης (Κιλκίς)

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Προσκυνητών
Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών), βοηθοί: Κρυώνας, Αναστασιάδης (Σερρών)

Άρης Αβάτου – Ελπίς Σκουτάρεως
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος(Έβρος), βοηθοί: Τερζόπουλος, Κίτσος(Έβρου)

15:20 Πάμε να ξεκινήσουμε με τις ενδεκάδες των ομάδων.

Αρχίζουμε από το ματς Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης:

Αετός Ορφανού: Τοπαλίδης, Ράνος, Καπατζής, Παυλίδης, Μαυρομμάτης, Στογιάνοβ, Ελέζυ, Σαββατιανός, Δούμπλατζης, Δουμάνης, Αποστολίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Κωνσταντινίδης, Ρήντας, Τζαμπέγια, Μώραλης, Θεοδωσιάδης, Σαλπιγκίδης, Ευκαρπίδης.

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Κατρανίτσας, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Πασχαλάκης, Καραγκιόζης Ι., Μουμίνογλου, Λαζαρίδης, Μαλαδένης, Μπουνταγκίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Τζαμπάζ Χακή, Τορομανίδης, Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού, Χατζήπαππας, Τσιλιγγίρης, Ζυκολάρης, Χηντ Ιμέρ.

15:30 Συνεχίζουμε με τον αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Προσκυνητών:

Μέγας Αλέξανδρος: Κιουμουρτζής, Χριστοφορίδης, Κονταξής, Γκαρακίδης, Βραμέντζαλης, Βουτσινάς, Καραγκιοζίδης, Αρμέν, Παπίτσας, Κουμπρόγλου, Μπερούκας.

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Φαρμάκης, Ιωαννίδης, Σιδηρόπουλος, Λειβαδιώτης, Τρίχας, Κρεμμύδας, Δελή Μεμέτ Χακάν, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Ζήνονος, Γαβριήλ, Ζουπιάδης, Νικολίτσας, Ξενοδοχίδης Γ., Ξενοδοχίδης Η., Γιαννακιτσίδης.

15:40 Πάμε στο ματς Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου:

Δόξα: Πριτσίδης, Αλεξακούδης, Τσορτανίδης, Πλασταράς, Αγγέλης, Γαΐδας, Μαυράκης, Ανυφαντάκης, Κόσιης, Μουρατίδης, Χατζήπαππα.

Στον πάγκο: Κρασώνης, Λεφής, Κούτρας, Κορωνάκης, Τσαμπάζης, Παγώνης, Ανδρέου.

ΑΕΔ: Συριτούδης Κ., Θάνος, Παντελίδης, Γκιντίδης, Τζανετάκος, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Πατιαλιάκας, Γιαννόπουλος, Ιντζές.

Στον πάγκο: Παππούδης, Ζαφειρόπουλος, Τερτσούδης, Συριτούδης Α., Καζάλας, Αλεξακίδης, Μαμρικισβίλι.

15:50 Πάμε στο Άρης Αβάτου – Ελπίς Σκουτάρεως:

Άρης: Αμουτσάκης, Κούτρας, Μπουταγκίδης, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Τουργαΐδης, Γκέκας, Ευθυμιάδης, Κοτόπουλος, Χαριτίδης, Σαρηγιαννίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Ψεμματάς, Βαφειάδης, Κουτίνης, Εμίνογλου, Καλαϊτζίδης, Κελεσιάδης, Μελισόπουλος.

Σκούταρι: Ταταρίδης, Γεωργιάδης, Γαλακτερός, Μουσικάκης, Κοφοκώτσιος, Νικολίτσας, Ζιγκερίδης, Μύρλας, Στεφανίδης Ν., Καπετάνος Κ., Μένκας.

Στον πάγκο: Γεράκης, Κεχαγιάς, Καστανιώτης, Δαγκούνης, Μιντιούρης, Παπαβασιλείου.

16:00 Έναρξη στα παιχνίδια.

2′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕ Διδυμοτείχου. Έφυγε τετ α τετ ο Ιντζές, σούταρε και ο Πριτσίδης απέκρουσε.

4′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης. Ο Λαζαρίδης βγήκε τετ α τετ και έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

11′ Σουτ του Ευθυμίδη άουτ για το Άβατο.

Πολύς ο κόσμος στις εξέδρες στο γήπεδο του Άρη Αβάτου. Στην προσέλευση βοήθησε πολύ και ο καιρός που είναι ηλιόλουστος.

12′ Γκολ για τον Ξηροπόταμο! Ο Μπερούκας με σουτ έξω απ’ την περιοχή κάνει το 1-0 κόντρα στη Δόξα Προσκυνητών. Έχει μπει καλύτερα στο ματς η ομάδα της Δράμας που είχε και μια ευκαιρία με τον Βραμέντζαλη έξι λεπτά νωρίτερα.

15′ Καλή στιγμή για Σκουτάρι. Διαγώνιο σουτ του Ζιγκερίδη, η μπάλα περνάει δίπλα απ’ το δοκάρι. Στο 17′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αμουτζάκης.

16′ Δοκάρι με απευθείας  εκτέλεση φάουλ του Κουμπρόγλου για τον Ξηροπόταμο.

18′ Περίπου 200 άτομα στις εξέδρες του ΔΑΚ Κομοτηνής, ανάμεσα τους και αρκετοί φίλοι της ΑΕΔ. Αδύναμο σουτ του Ιντζέ, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Σιδηροχωρίου.

20′ Πολύ σκληρό παιχνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα το Άβατο – Σκούταρι μέχρι στιγμής.

23′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μπερούκας για τον Ξηροπόταμο, πάνω στη γραμμή διώχνει ο γκολκόπερ.

28′ Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ που πετυχαίνουν με το Βάσκο οι Προσκυνητές.

29′ Αλλαγή για το Σκούταρι. Στη θέση του Μύρλα ο Μιντιούρης.

30′ Αλλαγή για τους Προσκυνητές, στη θέση του Χακάν Δελή ο Γιαννακιτσίδης.

33′ Καλή φάση για το Άβατο. Σουτ του Γκέκα, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

38′ Νέα κλασική ευκαιρία με τον Λαζαρίδη για Ορφέα Ξάνθης, ούτε τώρα θα έρθει το γκολ. Καλύτερος ο Ορφέας μέχρι στιγμής, δεν έχει απειληθεί από τον Αετό.

40′ Μεγάλη ευκαιρία για το Διδυμότειχο. Μετά από κόρνερ του Εμρέ, ο Πετρόπουλος πήρε την κεφαλιά και ο πορτιέρο του Σιδηροχωρίου απέκρουσε εκ νέου σε κόρνερ.

42′ Τεράστια ευκαιρία για το Σιδηροχώρι, η πρωτη του στο ματς. Κάθετη του Ανυφαντάκη, ο Μουρατίδης μέσα από την περιοχή «φάτσα» με το τέρμα σουτάρει άουτ.

45+1′ Γκολ για το Σιδηροχώρι! Νέα κάθετη του Ανυφαντάκη, ο Χατζήπαππα αυτή τη φορά από θέση τετ α τετ πλασάρει και σκοράρει! Ίδια ακριβώς φάση με την προηγούμενη!

17:01 Έναρξη δεύτερου μέρους στα ματς.

17:02 Αλλαγή για τον Ξηροπόταμο, στη θέση του Καρακλίδη ο Τσιάρας.

17:02 Αλλαγή για το Σκούταρι, στη θέση του Καπετάνου ο Κεχαγιάς.

17:09 Μικρή διακοπή στην Ξάνθη για τραυματισμό παίκτη της Ελπίδας.

17:10 Σουτ του Πετρόπουλου για ΑΕΔ, μπλοκάρει ο Πριτσίδης.

52′ Στη θέση του Μουμίνογλου ο Τορομανίδης για τον Ορφέα.

52′ Στη θέση του Μουρατίδη ο Κρασώνης για το Σιδηροχώρι.

56′ Γκολ για Προσκυνητές! Κομπίνα σε φάουλ, πάσα του Τρίχα, σπάει τη μπάλα ο Βάσκος και ο Σιδηρόπουλος σκοράρει και ισοφαρίζει σε 1-1 για τη Δόξα.

57′ Γκολ για το Διδυμότειχο! Μετά από κόρνερ του Ιντζέ, ο Γιαννόπουλος με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1 για την ΑΕΔ κόντρα στο Σιδηροχώρι!

58′ Στη θέση του Νικολίτσα ο Πασχαλάκης για το Άβατο.

58′ Έξω Λαζαρίδης μέσα Χαλήλ Ιμπράμ για τον Ορφέα.

62′ Στη θέση του Πανελίδη ο Καζάλας για την ΑΕΔ.

63′ Έξω ο Πασχαλάκης και μέσα ο Χηντ Ιμέρ για τον Ορφέα.

67′ Έξω Γκιντίδης και μέσα Ζαφειρόπουλος γαι την ΑΕΔ.

68′ Διπλή αλλαγή για το Άβατο. Κουτίνης αντί Παπαδιώτη και έξω Μελισσόπουλος μέσα Χαριτίδης.

68′ Στη θέση του Πλαστάρας ο Λεφής για το Σιδηροχώρι.

72′ Σουτ του Χατζήπαππα, διώχνει σε κόρνερ ο Συριτούδης.

74′ Έξω ο Χατζήπαππα, στη θέση του ο Κούτρας για το Σιδηροχώρι.

75′ Γκολ για τους Προσκυνητές! Μετά από σέντρα του Γιαννακιτσίδη ο Βάσκος κάνει το 2-1 για τη Δόξα!

76′ Γκολ για τον Αετό Ορφανού! Το 1-0 με πέναλτι ο Αποστολίδης.

81′ Γαΐδας στη θέση του Ανδρέου για το Σιδηροχώρι.

83′ Στη θέση του Ζιγκερίση ο Παπαβασιλείου για το Σκούταρι.

83′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Χιντ Ημέρ με σουτ μέσα από την περιοχή!

87′ Με 10 παίκτες οι Προσκυνητές μετά από αποβολή του Λειβαδιώτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

87′ Αλλαγή για την ΑΕΔ. Έξω ο Εμρέ και μέσα ο Παππούδης. Λίγο νωρίτερα η Δόξα ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μαυράκη από τον Τζανετάκο

88′ Έξω Κοτόπουλος μέσα ο Κελεσιάδης.

88′ Ο Μαυράκης από καλή θέση δεν κάνει καλό τελείωμα και μπλοκάρει ο Συριτούδης.

90+1′ Εκτέλεση φάουλ του Θάνου, κεφαλιά του Γιαννόπουλου άουτ. Αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον Αγγελή.
90+3′ Γκολ για το Άβατο! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου και 1-0 ο Άρης!

90+4′ Μέσα Καλαϊτζίδης και έξω Γκέκας για το Άβατο.

90+5′ Γκολ για Ελπίδα Σκουτάρεως! Μετά από σέντρα, αδράνεια στην άμυνα του Αβάτου και ο Κεχαγιας ισοφαρίζει σε 1-1. Λήξη του αγώνα.

Τέλος στα ματς. Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Σε λίγο τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου.