LIVE: Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Πρεμιέρα σήμερα για τη Γ’ Εθνική, με τις ομάδες της ΑΜ-Θ να ρίχνονται στη μάχη.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στους αγώνες των Άρη Αβάτου, ΑΕ Διδυμοτείχου, Ορφέα Ξάνθης, Δόξας Προσκυνητών και Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου, ενώ θα σας ενημερώνουμε και για την εξέλιξη των υπόλοιπων παιχνιδιών της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.

Ελπίς Σκουτάρεως – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

Θυμηθείτε εδώ τους διαιτητές όλων των αγώνων.

Πάμε να ξεκινήσουμε με τις ενδεκάδες των ομάδων.

Αρχίζουμε από το ματς του Άρη Αβάτου μέσα στην Καβάλα:

ΑΟ Καβάλα: Δήμιζας, Γιαλαμούδης, Λυμπεράκης, Σέχου, Αλιατίδης, Ψάλτης, Παπαδόπουλος Γρ., Θωμαΐδης, Κεϊτά, Μπλιός, Βαλαβανόπουλος.

Στον πάγκο για τον πρώην προπονητή του Πανθρακικού Κώστα Ανυφαντάκοι είναι οι: Χατζηκυριάκου, Παυλίδης, Τζιτζιφάκος, Παγκάκης, Αδαμάκης, Παπαστεριανός, Ντουρτμές.

Άρης Αβάτου: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Τουργαΐδης, Μελισσόπουλος, Ευθυμιάδης, Κωτόπουλος, Χαριτίδης, Σαρρηγιαννίδης.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κελεσιάδης, Εφεντόπουλος, Καλαϊτζίδης, Εμίνογλου, Γκέκας, Βαφειάδης, Κουτίνης.

Εκτός αποστολής για τον ΑΟΚ είναι το νέο του μεταγραφικό απόκτημα Μπερτράν Ρομπέρ, πρώην παίκτης των Πανθρακικού και ΠΑΟΚ.

Πάμε στο ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης:

ΑΕ Διδυμοτείχου: Συριτούδης Κ., Θάνος, Παντελίδης, Γκιντίδης, Τζανετάκος, Πετρόπουλος Σ., Πατιαλιάκας, Αβογιάν, Εμρέ, Γιαννόπουλος, Ιντζές.

Στον πάγκο είναι οι: Παππούδης, Τερτσούδης, Καζάλας, Συριτούδης Α., Κοτζά, Ζαφειρόπουλος, Μαμρικισβίλι.

Νέστος Χρυσούπολης: Αθανασίου, Παυλακάκης, Χουσινέτζ, Μπαντάνης, Λαδάκης, Φραγκούλης, Τσάκωνας, Κρολ, Τζανακτσογλου, Βούργοτζ.

Στον πάγκο είναι οι: Μπούτος, Μιχαηλίδης, Φάμπιος, Κιτζά Ομέρ, Αϊβάζογλου, Κοβάτζης, Μαΐδανός.

ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Μόλις πριν λίγα λεπτά ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Τσοπουλίδης από την Ξάνθη, αποφάσισε την αναβολή του αγώνα καθώς λόγω του νερού από τη βροχή που έπεσε τις προηγούμενες ώρες, η μπάλα δεν μπορεί να κυλήσει και κολλάει στο χορτάρι.

Αποχωρούν οι παίκτες της Χρυσούπολης:

Συνεχίζουμε με τις συνθέσεις του αγώνα Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Προσκυνητών:

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τζαμπάζ Χακή, Καρκατζάνης, Τορομανίδης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Χαλήλ, Πασχαλάκης, Καραγκιόζης, Μουμίνογλου.

Στον πάγκο είναι οι: Λαζαρίδης, Μαλαδένης, Χατζήπαππας, Αθανασίου, Καλλίδης, Μπουνταγκίδης, Χηντ Ιμέρ.

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Φαρμάκης, Ιωαννίδης, Λειβαδιώτης, Σιδηρόπουλος, Βελή Μεμέτ, Γιαννακιτσίδης, Τρίχας, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Νηνονός, Γαβριήλ, Ζουπιάδης, Νικολίτσας, Ξενοδοχίδης Γ., Ξενοδοχίδης Η., Αχμέτ Σαμέτ.

Πάμε σε αυτές του Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου –  Απόλλων Παραλιμνίου:

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου: Κορωνακης, Τσορτανιδης, Πλασταρας, Αγγελης, Αλεξακουδης, Ανυφαντακης, Γαιδας, Μαυρακης, Χατζηπαπας, Γιαννακιδης, Κοσιης.

Στον πάγκο είναι οι: Πριτσιδης, Τσαμπαζης, Λεφης, Κουτρας, Ανδρεου, Κρασωνης, Μουρατιδης.

Απόλλων Παραλιμνίου: Γουναριδης, Πολυζωιδης, Τακος, Μερεσιωτης, Κουτζαβασιλης, Δεντζας, Μουτεσίδης, Ρούμππς, Γαιδαρτζης, Τσομαχασβίλι, Ναλμπαντης.

Στον πάγκο είναι οι: Ταρκ, Φιλεντας, Ανθουλακης, Σαββιδης, Παπαδοπουλος, Κλειτσιωτης, Μπρουκος.

16:01 Ξεκίνησε το ματς Σιδηροχώρι – Παραλίμνι. Σέντρα και στο Καβάλα – Άβατο.

16:02 Έναρξη του αγώνα Ορφέας – Προσκυνητές.

16:04 Θυμίζουμε ότι το παιχνίδι στο Διδυμότειχο ανάμεσα στην ΑΕΔ και το Νέστο αναβλήθηκε λόγω της μη καταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου εξαιτίας της βροχής. Αυτή είναι η κατάσταση περιμετρικά του αγωνιστικού χώρου:

16:16 Γκολ για τον Ορφέα! Ο Πασχαλάκης με πέναλτι κάνει το 1-0. Το πέναλτι το κέρδισε ο Μουμίνογλου όταν τον ανέτρεψε ο Περτσάς ο οποίος δέχτηκε και κίτρινη κάρτα.

16:17 Γκολ για την Καβάλα! Ο ΑΟΚ προηγείται 1-0 του Αβάτου χάρη σε τέρμα του Βαλαβανόπουλου μετά από λάθος του Αμουτζάκη!

16:18 Φάσεις εκατέρωθεν στο Σιδηροχώρι – Παραλίμνι. Σουτ του Κοσίη άουτ και σουτ του Μαυράκη μπλόκαρε γκολκίπερ των φιλοξενούμενων. Για Απόλλωνα δύο σουτ του Γαϊδαρτζή έφυγαν άουτ, ενώ εκείνο του Μουτεσίδη σταμάτησε στον Κορωνάκη.

22′ Κόρνερ του Μουτεσίδη, από κοντά ο Κουτζαβασίλης δεν μπόρεσε να σκοράρει για το Παραλίμνι.

23′ Γκολ για τους Προσκυνητές! Ο Βάσκος ισοφαρίζει σε 1-1 κόντρα στον Ορφέα!

24′ Τριπλή ευκαιρία για τους Προσκυνητές, απέκρουσε ο Ρούφος, οφσάιντ δίνει στη συνέχεια ο διαιτητής.

26′ Γκολ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου! Ο Γαϊδαρτζής βάζει μπροστά το Παραλίμνι με κεφαλιά μετά από κόρνερ Μουτεσίδη, κόρνερ που όμως λανθασμένα υπέδειξε ο διαιτητής.

30′ Γκολ για το Άβατο! Ο Κoτόπουλος σε αντεπίθεση προλαβαίνει τον αντίπαλο γκολκίπερ και ισοφαρίζει σε 1-1!

41′ Μετά από λάθος της άμυνας του Σιδηροχωρίου ο Μουτεσίδης πάσαρε στον Γαϊδαρτζή που άργησε να τελειώσει την φάση με αποτέλεσμα να περάσει ανεκμετάλευτη.

43′ Γκολ για την Καβάλα! Μετά από κόρνερ και κόντρες μέσα στην περιοχή ο Σαρρηγιαννίδης θα στείλει άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Καβάλα – Άβατο 2-1.

– Τέλος α’ ημιχρόνου στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1.

Ολοκληρώθηκαν τα ημίχρονα σε όλα τα ματς. Αναλυτικά το σκορ στα παιχνίδια:

ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης (ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 0-2
Καβάλα-Άρης Αβάτου 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 1-1
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-0

17:03 ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΣΤΙΣ 17:08 ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΟΡΦΕΑΣ-ΔΟΞΑ.

46′ Κελεσιάδης στη θέση του Ψεμματά για το Άβατο.

46′ Μπουνταγκίδης και Λαζαρίδης στη θέση των Χαλίλ Ιμπράμ και Χακή Τζαμπάζ για τον Ορφέα.

55′ Γκολ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου! Αδράνεια στην άμυνα του Σιδηροχωρίου μετά από εκτέλεση κόρνερ και ο Κουτζαβασίλης από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

59′ Αλλαγή για το Σιδηροχώρι. Στη θέση του Γιαννακίδη μπαίνει ο νεοαποκτειθέν Κρασώνης.

60′ Μακρινό σουτ του Τρίχα απέκρουσε ο Ρούφος στο Ορφέας – Προσκυνητές.

61′ Κεφάλια του Κοσίη μετά από σέντρα του Αλεξακούδη, μπλόκαρε ο πορτιέρο του Παραλιμνίου.

68′ Γκολ για την Καβάλα! Ο Βαλαβανόπουλος κάνει το 3-1 για τον ΑΟΚ παρ’ όλο που το Άβατο είχε μπει καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο πρώην παίκτης των ακαδημιών της Ξάνθης πετυχαίνει έτσι το δεύτερο τέρμα του στην αναμέτρηση.

70′ Γκολ για το Παραλίμνι! Ο Γαϊδαρτζής πετυχαίνει το δεύτερο του τέρμα στο ματς και κάνει το 3-0 για τον Απόλλωνα κόντρα στο Σιδηροχώρι.

72′ Αλλαγή για τους Προσκυνητές, στη θέση του Βελή Μεμέτ ο Ζηνονός. Για τον Ορφέα έξω ο Πασχαλάκης μέσα ο Χιντ Ιμέρ.

73′ Εκτέλεση φάουλ του Μαυρράκη για Σιδηροχώρι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Γουναρίδης.

74′ Γκολ για τον Ορφέα! Μετά από σουτ που σταμάτησαν σε σώματα, η μπάλα κατέληξε στον Μουμίνογλου που έκανε ένα γύρισμα μέσα από την περιοχή και ο Λαζαρίδης από κοντά έβαλε μπροστά στο σκορ με 2-1 τους Ξανθιώτες.

75′ Γκολ για το Παραλίμνι! Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μουτεσίδη οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Γαϊδαρτζής πετυχαίνει χατ τρικ για το 4-0.

85′ Ζήτησε πέναλτι η Δόξα Προοσκυνητών, «παίζετε» έδειξε ο διαιτητής.

87′ Γκολ για το Παραλίμνι! Το 5-0 για τον Απόλλωνα απέναντι στο Σιδηροχώρι κάνει ο Ταρκ που μπήκε ως αλλαγή στο ματς.

89′ Αλλαγή για Ορφέα, στη θέση του Μουμίνογλου ο Χατζηπαππάς.

Λήξη του αγώνα στο ΔΑΚ Κομοτηνής: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5. Άσχημο ξεκίνημα στη σεζόν για τη νεοφώτιστη Δόξα που κατέβηκε με πολλές απουσίες τις οποίες όπως φαίνεται πλήρωσε σήμερα.

Τέλος και στην Καβάλα: ΑΟΚ – Άρης Αβάτου 3-1.

Έχουμε τελικό και στην Ξάνθη: Ορφέας – Προσκυνητές 2-1

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας. Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict καθώς ακολουθούν τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 1ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Τη σημερινή live ενημέρωση, για την εξέλιξη των αγώνων, στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον “Λιάγκη” μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Υπεραγορά Κρεάτων, Αλαντικών & Τυροκομικών ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΧΑΣ

Στο κρεωπολείο “Νίκος Τρίχας” θα βρείτε καθημερινά, εύγευστα προϊόντα, ντόπιας παραγωγής και εξαιρετικής ποιότητας. Θα μας βρείτε στην οδό Μακεδονίας 39 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.