Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της πρεμιέρας στην Α’ ΕΠΣ Ξάνθης

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, την εξέλιξη των οποίων είχατε την ευκαιρία να παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό από το SportsAddict.gr.

Το πρώτο γκολ της χρονιάς σημείωσε ο Γαβριήλ Καμπουρίδης, ενώ απο τα αποτελέσματα της πρεμιέρας ξεχωρίζει η μεγάλη νίκη του Πετεινού επί της Θαλασσιάς όπως και το μεγάλο διπλό του Εχίνου μέσα στην έδρα του Ηρακλή. Την πρώτη του νίκη στην Α’ κατηγορία σημείωσε ο Απόλλων με γκολ στις καθυστερήσεις ενώ άνετο απόγευμα είχε η Ασπίδα Ξάνθης.

Η μοναδική ισοπαλία της αγωνιστικής ήρθε στο παιχνίδι των Πηγαδίων μεταξύ της ΑΕΞ και της Βιστωνίδας ενώ μεγάλο διπλό στην Μάνδρα σημείωσε ο Άτλας Σελίνου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ σε όλους τους αγώνες:

Άρης Πετεινού – Αναγέννηση Θαλασσιάς 3-1 (33′ Δασκαλάκης, 60′ Μπουρλόγλου, 71′ Πουτακίδης Γ. – 88′ Τουργαΐδης)

Ηρακλής Ζυγού – Εχίνος Σπορ 1-3 (63′ Κωφίδης πεν. – 45′ Γεωργιάδης Γ., 54′, 88′ Χατζηχασάνογλου Εγιούπ)

Απόλλων Ξάνθης – Κεντητή 1-0 (92′ Κατσιλίδης)

Ερμής Μάνδρας – Άτλας Σελίνου 0-2 (40′ Θωμαΐδης, 45′ Αλμπανίδης)

Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού 3-0  (18′ Γελαδάρης, 25′ Κυριαζίδης, 36′ Κοντογιαννίδη)

ΑΕ Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδας 1-1 (58′ Ξανθόπουλος – 5′ Καμπουρίδης)

Νέστος Κύρνου – Π. Μελάς Κουτσού 3-0 α.α.