Πρόκριση με σκόρερ τον Δημήτρη Γούτα για την Σιντ Τρούιντεν στο Κύπελλο Βελγίου!

Με τον πρώην αμυντικό της Ξάνθης Δημήτρη Γούτα να σκοράρει στην παράταση  η ομάδα της Σίντ Τρούιντεν κέρδδισε με 4-2 την  Ουντ Χέβερλε και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Βελγίου.

Ο Δημήτρης Γούτας βλέπει τα περισσότερα ματς του πρωταθλήματος από τον πάγκο, ωστόσο την Τρίτη του δόθηκε η ευκαιρία να παίξει κι εκείνος την άρπαξε από τα μαλλιά.  Στο ματς κυπέλλου κόντρα στην Ουντ Χέβερλε τα πράγματα δυσκόλεψαν αρκετά για τους γηπεδούχους και παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν στα τελευταία λεπτά με εννέα παίκτες λόγω αποβολών, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση με σκορ 1-1.

Εκεί ο Θασίτης αμυντικός έκανε το 2-1 στο 100ό λεπτό της συνάντησης, στο 104΄ισοφάρισαν με τον Στορμ οι της Ουντ για να λάβει δράση εν συνεχεία ο Βετόκελε που με δύο γκολ στο 107′ και το 112′ έδωσε την πρόκριση στην ομάδα των Γούτα, Χαρίση και Κίτσιου. Στο συγκεκριμένο ματς ο Χαρίσης μπήκε ως αλλαγή ενώ ο Κίτσιου ήταν εκτός αποστολής.