Ονειρική επιστροφή στα γήπεδα για τον ΑΟ Φαναρίου με νίκη-πρόκριση επί της Ξυλαγανής!

Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσαν να περιμένουν στον ΑΟ Φαναρίου, με τους “μπακαλιάρους” να επιστρέφουν δυναμικά στα ποδοσφαιρικά δρώμενα της ΕΠΣ Θράκης με μεγάλη νίκη-πρόκριση επί του Ορφέα Ξυλαγανής με 2-1 στην παράταση.

Η ομάδα του Φαναρίου στην επανεμφάνισή της στα γήπεδα μετά από δύο χρόνια κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τέρμα του Μποτρότσου, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν με τον Γεωργιάδη. Μάλιστα στο 85′ η ομάδα της Ξυλαγανής άγγιξε τη νίκη όμως ο Δερέμπεης αστόχησε απο τα 11μέτρα με το ματς να οδηγείτε στην παράταση οπού οι γηπεδούχοι με τέρμα του έτερου Μποτρότσου κατάφερε να φτάσει σε μια σπουδαία νίκη στο πρώτο ματς της χρονιάς στην ΕΠΣ Θράκης.