«Καθάρισε» ο Κυριακόπουλος για την Δόξα Γρατινής που πέρασε νικηφόρα απο την Ξυλαγανή

Με το διπλό έφυγε από την έδρα του Ορφέα Ξυλαγανής η Δόξα Γρατινής, επικρατώντας 2-1, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Το σκορ άνοιξε για τη Δόξα στο 36΄ο Κυριακόπουλος, ενώ στο 86΄ ο Ψυλλάκης ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Γρατινή έφτασε στη νίκη χάρη σε δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κυριακόπουλου.

Με 10 παίκτες τελείωσε το ματς η Ξυλαγανή λόγω αποβολής του γκολκίπερ της Τορασιάν που απέκρουσε τη μπάλα εκτός περιοχής.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ (Τσορμπατζόγλου): Τορασιάν, Ρεστέμης (71΄ Ασπρομάτης), Ψυλλάκης, Ηλιόπουλος, Ροσουδάκης, Χουσέϊν, Δερέμπεης, Ζαράκης, Μπόζης, Φωτιάδης (58΄ Γιαννακουδάκης), Οσμάν.

ΔΟΞΑ ΓΡΑΤΙΝΗΣ (Μπόζης): Ταουσάν, Μαγκούτας, Τάτσιος, Τρέσαλος, Παπαδόπουλος, Κακουλίδης, Μεχμέτ (57΄ Βλασσόπουλος), Σερίφης, Σελήμ (58΄ Μυλωθρος), Κυριακόπουλος, Κουκοβίνης.

Διαιτητής: Δρακίδης – Βοηθοί: Ζηλούδης, Λάπατας