Συμπληρώθηκε το παζλ του Final 4 του πρωταθλήματος Αστυνομίας, έμεινε εκτός η Ροδόπη

Η ομάδα ποδοσφαίρου της Α.Δ Ροδόπης μετά την ήττα της στον «τελικό» της Θράκης, από την Αλεξανδρούπολη, αναγκάστηκε να παίξει μπαράζ με την ομάδα της Λευκάδας για να διεκδικήσει την πρόκριση στο φαϊναλ φορ, όμως έχασε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες και αποκλείστηκε.

Συγκεκριμένα οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στον αγώνα μπαράζ που έγινε στην Λευκάδα, και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί δεν άλλαξε τίποτα και τελικά ο νικητής που θα συνέχιζε αυτομάτως και στην διοργάνωση έπρεπε τελικά να κριθεί από την διαδικασία των πέναλτι.

Τελικά στην ψυχοφθόρα αυτή διαδικασία οι αστυνομικοί της Ροδόπης γνώρισαν την ήττα κάτι που ουσιαστικά σημαίνει ότι αποκλείονται από τη συνέχεια της διοργάνωσης και συνεχίζουν αντί για αυτούς οι αστυνομικοί της Λευκάδας.

Πηγή: thrakikiagora.gr