«Έσβησε» το όνειρο της ανόδου στην Α2 για τον Έβρο Σουφλίου

Προσπάθησε, το πάλεψε, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει τη νίκη που θα τον οδηγούσε στην Α2 κατηγορία του βόλεϊ ανδρών ο ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου.

Στον αγώνα μπαράζ με τον Αρχέλαο Κατερίνης στην Καλαμίτσα Καβάλας οι Εβρίτες ηττήθηκαν 3-0 σετ και έτσι παραμένουν στην Β’ Εθνική. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι η άνοδος δεν ήταν ο αρχικός στόχος που είχε θέσει η ομάδα του Νίκου Μούχλια στην αρχή της σεζόν, αλλά αυτός ήταν το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΘΡ, όπως άλλωστε είχε δηλώσει στο SportsAddict πριν το ματς με την Κατερίνη ο κόουτς των Θρακιωτών.

Όσο αφορά τα του ματς με τον Αρχέλαο, οι Σουφλιώτες δεν ήταν καλοί στα πρώτα δύο σετ κάνοντας αρκετά λάθη. Στο τρίτο οι πρωταθλητές Θράκης  & Ανατ. Μακεδονίας παρουσίασαν καλύτερο πρόσωπο και το έχασαν στις λεπτομέρειες (27-25).

Βέβαια, οι παίκτες του Έβρου Σουφλίου δεν θα πρέπει να… τα βάψουν μαύρα αφού αν συνεχίσουν τη σκληρή δουλειά που έχουν κάνει τα τελευταία χρόνια, η άνοδος είναι ένας στόχος που μπορεί να επιτευχθεί στο άμεσο μέλλον.

Τα σετ: 25-19, 25-18, 27-25