LIVE: Ο μεγάλος τελικός του ΓΕΛ Σουφλίου με το Grammar School Λεμεσού!

Καλημέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελικού του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Βόλεϊ αγοριών ανάμεσα στο Γενικό Λύκειο Σουφλίου Έβρου και το Grammar School Λεμεσού από την Κύπρο. Το ματς αρχίζει στις 11:30 στα Κρέστενα Ηλείας και στο Live είναι ο Κοσμάς Πανταζής.

Το ΓΕΛ Σουφλίου για να περάσει στον τελικό επικράτησε στα ημιτελικά της Αρχαίας Ολυμπίας 3-1 σετ (25-23, 25-18, 18-25, 25-22) του 3ου ΓΕΛ Καλαμάτας, ενώ το Grammar School Λεμεσού νίκησε 3-2 (16-25, 25-22, 24-26, 25-12, 15-13) τη Σχολή Μωραΐτη.

Ρόστερ Σουφλίου: Μούχλιας, Παπαδημητρίου Χ., Αλεξούδης Κ., Γκουδούλας, Ντούμας, Αλεξούδης Ι., Κάλφας-λ / Τσιαμίτας –λ, Σαμανίδης, Παπαδημητρίου Σ., Κεσούδης. Προπονητής: Κάβουρας.

Ρόστερ Λεμεσού: Θόης, Σιαπάνης, Σεμένοβ, Κακοφεγγίτης, Γκράμμερστορφ, Κωνσταντίνου, Ιωάννου-λ / Στατιώτης-λ, Χατζηδημητρίου. Προπονητής: Γεωργίου.

Πριν από τον τελικό και συγκεκριμένα στις 10:45 διεξάγεται στην Αρχαία Ολυμπία το ματς 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας – Σχολή Μωραΐτη για τις θέσεις 3-4.

Δείτε φωτογραφίες από την προθέρμαση των ομάδων πριν την έναρξη του ματς:

11:37 Σε λίγα λεπτά αρχίζει ο μεγάλος τελικός.

11:52 Συνεχίζουν την προθέρμανση οι δύο ομάδες, με μικρή καθυστέρηση θα αρχίσει ο τελικός.

11:55 Μόλις κάλεσε τις ομάδες ο διαιτητής της αναμέτρησης. Αρχίζει σε λίγο το ματς.

12:00 Έτοιμες οι δύο ομάδες που βγήκαν μαζί αναμνηστική φωτογραφία:

12:02 Μόλις άρχισε το τελικός!

12:10 Mε 10-6 μπροστά το Σουφλί και τάιμ άουτ η Λεμεσός.

12:13 Με 12-9 προηγείται το Σουφλί.

12:16 17-10 για το Σουφλί που είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του 1ου σετ!

12:17 Το Σουφλί προηγείται με 21-11!

12:19 23-11 για το Σουφλί!

12:20 24-11 και 24-12 μειώνει τώρα η Λεμεσός.

12:21 Τέλος 1ου σετ και 1-0 για το Σουφλί με 25-14!

12:23 Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους Εβρίτες.

12:25 Έναρξη 2ου σετ. 1-0 το Σουφλί.

12:27 4-0 για το Σουφλί.

12:28 Το Σουφλί προηγαίεται με 6-1.

12:29 Μειώνουν σε 6-3 οι Κύπριοι και κάνουν το 7-3 οι Θρακιώτες.

12:31 Με 9-5 μπροστά το ΓΕΛ Σουφλίου.

12:32 Με 13-6 προγούνται οι Σουφλιώτες.

12:34 Με 14-8 μπροστά το Σουφλί.

12:37 Το Σουφλί κάνει το 19-8 και πλησιάζει στην κατάκτηση και του 2ου σετ!

12:40 21-10 για το Σουφλί και τάιμ άουτ απο τον προπονητή του σχολείου της Λεμεσού.

12:41 Με 23-11 μπροστά το Σουφλί.

12:43 24-12 για τους Εβρίτες.

12:44 Τέλος 2ου σετ και 2-0 για το Σουφλί με 25-12!

12:46 Έναρξη 3ου σετ. Αν το Σουφλί το κατακτήσει αναδεικνύεται πρωταθλήτρια ομάδα Ελλάδας & Κύπρου.

12:48 4-0 το Σουφλί στο 3ο σετ και τάιμ άουτ απ’ τους Κύπριους.

12:54 Οι Κύπριοι μείωσαν σε 6-5 και αυτό αναγκάζει τον κ. Κάβουρα να πάρει τάιμ άουτ για το Σουφλί.

12:58 Στο 9-9 το σκορ ανάμεσα σε Σουφλί και Λεμεσό.

13:00 Με 11-10 μπροστά το σχολείο της Κύπρου και τάιμ άουτ για το Σουφλί.

13:03 Με 14-13 μπροστά η Λεμεσός.

13:05 Οι Κύπριοι κάνουν την αντεπίθεση τους σε αυτό το σετ και προηγούνται αυτή τη στιγμή με 18-14.

13:06 Μειώνει σε 18-16 το Σουφλί και πηγαίνει σε τάιμ άουτ η Λεμεσός.

13:09 Στο 19-19 το σκορ και το ματς έχει πάρει φωτιά.

13:11 Με 23-20 μπροστά η Λεμεσός.

13:12 Αναγκαστική αλλαγή για το Σουφλί. Αντιμετώπισε ένα πρόβλημα τραυματισμού ο Χαράλαμπος Παπαδημήτριου και στη θέση του μπήκε ο Πανταζής.

13:13 Τέλους 3ου σετ. Η Λεμεσός μειώνει σε 2-1 με 25-21. ΓΕΛ Σουφλίου – Grammar School Λεμεσού 2-1 σετ.

13:16 Έναρξη 4ου σετ.

13:19 Όλα καλά με τον Χαράλαμπο Παπαδημητρίου. Στο 3-3 το σκορ στο ξεκίνημα του 4ου σετ.

13:22 Με 7-6 προηγείται η Λεμεσός.

13:25 11-9 μπροστά οι Κύπριοι.

13:26 Στο 11-11 οι δύο ομαδες.

13:28 Ανατροπή και 14-12 για την εβρίτικη ομάδα!

13:30 Με 15-14 μπροστά η Λεμεσός και τάιμ άουτ για το Σουφλί.

13:32 Στο 16-16 τα δύο σχολεία! Ντέρμπι στο 4ο σετ.

13:33 Με 18-17 μπροστά το Σουφλί!

13:34 Το 19-17 κάνει το Σουφλί και αυτό υποχρεώνει τον κ. Γεωργίου να πάρει τάιμ άουτ για τη Λεμεσό.

13:38 Στο 21-21 το σκορ.

13:39 Πόντο πόντο πάνε οι ομάδες. Με 23-22 μπροστά τώρα η Λεμεσός και τάιμ άουτ για το Σουφλί.

13:42 24-23 για το Σουφλί!

13:43 Τέλος!!! Με 25-23 το Σουφλί κάνει το 3-1 και παίρνει το τρόπαιο!!!

13:45 Σπουδαία χρονιά για το βόλεϊ του Σουφλίου που μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος Θράκης & Ανατ. Μακεδονίας από τον Έβρο Σουφλίου, τα αγόρια του Γενικού Λυκείου της πόλης αναδεικνύονται πρωταθλητές Ελλάδας!!!

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα μαζί μας. Μείνετε στο SportsAddict καθώς θα ακολουθήσει ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό!