Παρουσία Ντέμη, Βρύζα και των υπόλοιπων πρωταθλητών Ευρώπης του 2004 το φιλανθρωπικό φιλικό με την Παναχαϊκή του Κατσουράνη

Η εθνική ομάδα του 2004 ή αλλιώς… «Φίλοι Κατσουράνη» αντιμετώπισε την Παναχαϊκή σε φιλική αναμέτρηση στην Πάτρα, με τον κόσμο να ανταποκρίνεται στο κάλεσμα και να δίνει το «παρών» στο γήπεδο της Αγυιάς.

Το ματς είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα και έδωσε την ευκαιρία στους παίκτες που οδήγησαν πριν 13 χρόνια την Ελλάδα στην κορυφή της Ευρώπης να ξανασμίξουν. Το παρών έδωσε και ο Ντέμης Νικολαίδης που είχε ρόλο τεχνικού μαζί με τον Γεωργάτο, ενώ την ευκαιρία να ξαναβάλει τα ποδοσφαιρικά και να αγωνιστεί στο δεύτερο ημίχρονο είχε ο Ζήσης Βρύζας.

Για την ιστορία η Παναχαϊκή νίκησε με 3-2, Μπιτσάκος, Σπανός και Μαστραντωνάκης σκόραραν για την ομάδα της Πάτρας, ενώ για τους «Φίλους Κατσουράνη» βρήκε δίχτυα ο Άγγελος Μπασινάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Γιώργος Γεωργιάδης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Παναχαϊκή: Βρονταράς, Βλάχος, Πολίμος, Γκίνο, Παπαδόπουλος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης, Σιαλμάς Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι: Σπανός, Αργυρόπουλος, Μαστραντωνάκης, Μπιτσάκος, Γεωργαντόπουλος, Κωνσταντανόπουλος

Φίλοι Κατσουράνη: Νικοπολίδης (31′ Χαλκιάς – 51′ Κατεργιαννάκης), Σεϊταρίδης, Γκούμας, Κυργιάκος, Φύσσας, Μπασινάς, Ζαγοράκης, Κατσουράνης, Καφές, Τσιάρτας, ΛυμπερόπουλοςΑγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι: Γεωργιάδης, Βρύζας, Καραγκούνης, Καφές, Λάκης, Δέλλας

Photos Credit: Sentragoal